Recenze: Co se skrývá v duhové krabičce exkluzivních olejů Ooh?

V televizi zase ječel ten zelený mimozemšťan cosi o Vánocích v létě a já jeho nadšení podlehla. Akorát ne v jeho obchodě, ale v našem, v tom růžovo fialovém BIO obchůdku s kosmetikou — LadyBio. A tak jsem si nadělila roztomilou krabičku pěti neobyčejných olejů Ooh!
 
Ooh_Oils_of_heaven_sada

Duhová krabička střeží tekutý poklad

Kazeta mě zaujala duhovou paletou barev a neobyčejnými oleji. Jen tak nenarazíte na olej moringa, cacay nebo marula. V popisku stojí, že oleje hydratují, vyživují a omlazují pleť, bojují s akné, a dokonce s vráskami. Ideální pro mou pleť, která trpí obojím — občasným akné a prvními vráskami kolem očí. Všechny oleje jsou BIO a jsou za studena lisované, aby si zachovaly co nejvíce prospěšných látek. 

V krabičce se skrývá pět olejů

Arganový olej — lisovaný z marockých arganových jader. Je nadupaný živinami, které pokožka miluje, včetně vitamínu E a esenciálních mastných kyselin, které chrání a hluboce hydratují i tu nejsušší pleť. Mocná kombinace jeho složek je vhodná pro narušenou pokožku, pleť s jizvami a vráskami. Výsledkem je zářivá, mladší a jemnější pleť.

Cacay olej — za studena lisovaný z divokých ořechů cacay z kolumbijské džungle a je možná nejlépe střeženým tajemstvím krásy Matky přírody! Obsahuje více přírodního retinolu než jakýkoliv jiný olej a bohatou kombinaci vitamínů. Olej cacay vyživuje pokožku, blokuje volné radikály, podporuje produkci kolagenu a udržuje vlhkost uvnitř. Rychle se vstřebává a je výborný pro použití k noční péči vyhlazující vrásky. Výsledkem je svěží a omlazená pleť.

Moringa olej — tento olej je z himalájského Stromu života, který býval tajemstvím terapeutické krásy už u starých Egypťanů. Strom získal své jméno díky 90 různým živinám v listech. Byly u něj navíc prokázány protizánětlivé účinky. Moringa olej s přirozenými exfoliačními účinky je nejlepší ochranou pleti proti stárnutí. Zvyšuje prokrvení pokožky a posiluje buněčné struktury. Moringový olej je výborný léčivý přípravek pro pleť náchylnou k výskytu akné a tvorbě jizev. Výsledkem je zdravější, čistší pokožka.

Marula olej — byl tajemstvím namibijských krásek. Za studena lisovaný olej z exotického ovocného stromu marula je bohatý na vitamíny E a C, antioxidanty a esenciální mastné kyseliny. Domorodé i moderní ženy používají marula olej jako ochranu pleti a vlasů před suchým a horkým podnebím. Je ideální volbou na dovolenou a pro dehydrovanou a suchou pokožku. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. Díky hloubkové hydrataci a schopnosti obnovovat kolagen v pleti omlazuje pokožku a vypíná vrásky.

Šípkový olej — olej je za studena lisovaný ze semen chilské šípkové růže. Je šetrný, ale účinný a rychle se vstřebává, aby rychle působil. Má neskutečné regenerační schopnosti. Se svou hojností antioxidantů a vitamínů, které jsou absorbovány přímo pokožkou, je tento pozoruhodný olej schopen aktivně podpořit regeneraci buněk, stimuluje produkci kolagenu, osvěžuje pleť a snižuje pigmentaci. Výsledkem je zdravě rozkvetlá, svěží a zdravější pokožka./oils-of-heaven-darkovy-set-5-x-5-ml/   

Elixíry potěší pleť i duši

Krabička je tak hezká, že ji mám vystavenou na poličce „potěšení“. Máte také takové místečko? Místo na nočním stolku, ve skříni nebo na polici, kam se ráda díváte. Já tam mám fotku z dovolené, vyšívaný náramek, svíčku, arabský parfém a právě sadu mini olejů Ooh! Krabička je papírová a 100% recyklovatelná, což je super. Uvnitř jsou vyskládané lahvičky vysoké 4,5 centimetru s obsahem 5 ml. Vypadají jako elixíry a lákají k hraní. Dobrou čtvrthodinu jsem je skládala do různých obrazců. Lahvičky jsou skleněné se šroubovacím víčkem. Jsou bez dávkovače, bez kapátka, bez pipety či nálevky. 

Má pět elementů krásy svého krále?

Když jsem si dosyta vyhrála s lahvičkami jako s kostkami Lego, uvažovala jsem, jak s nimi naložit. Nejdříve jsem chtěla používat jeden po druhém, abych mohla rozpoznat jednotlivé účinky, ale nevydržela jsem to. Mají stejné vlastnosti — hydratují, pečují, omlazují, vyživují. A tak jsem je promyšleně narafičila tam, kde jsem je mohla kdykoliv použít — na noční stolek, na pracovní stůl, do koupelny, do kosmetické taštičky a na stoleček u křesla, kde relaxuji.

Výrazné rozdíly mezi oleji nejsou. Všechny se hezky vstřebávají do pokožky, nezanechávají mastný film, nenesou výraznou vůni. Všechny na mě působí dobře, ale žádný extra zázrak nepřinesly. Tím nechci říct, že jsou průměrné nebo snad podprůměrné. To ani náhodou! Pleťové oleje jsou podle mě to nejlepší, co své pokožce můžete dopřát. Jen jsem chtěla říct, že tyto oleje nemají výrazně lepší vlastnosti než jiné oleje.

Pokud bych si měla vybrat ten nejlepší z nich, krále mezi oleji, bez rozmýšlení je to ten červený — šípkový olej. Vyčnívá mezi nimi svou barvou i konzistencí. Je hutnější, ale přesto lehký a rychle se vstřebává. Pokaždé mám pocit, že moje pokožka plesá blahem a je o něco zářivější. To je skvělá zpráva, protože šípkový olej nabízejí různé značky v různých podobách. Nemusíme tedy spoléhat jen na Ooh!  

Nebeské oleje Ooh! Oils of Heaven

Objevit nejkvalitnější zkrášlující oleje a přinést je světu. To je poslání, které si určila značka Ooh! Oils of Heaven. Alespoň to píšou na svých stránkách. Ooh! vybírají oleje, které nejlépe obnovují kožní buňky a uzdravují pokožku. Objevují dávné receptury domorodců a kmenů a odkrývají tak málo známé látky. Líbí se mi, že značka spolupracuje s malými dodavateli, a tak podporuje obchod v místních oblastech.

Verdikt

Kazetka pleťových olejů Ooh! je chytrá volba, jak za pár kaček vyzkoušet exkluzivní oleje, za které byste jinde dali týdenní výplatu. I když mají dohromady 25 mililitrů, vydrží poměrně dlouho. Užijete si jejich pečující kouzlo a určitě mezi nimi najdete svého favorita. Krabička mini olejů Ooh vám udělá radost. A co je ještě skvělého? Je to perfektní dárek. Kolik dám srdíček z pěti? Čtyři. Jednu za ten úžasný šípkový.