Kosmetické nutnosti pro jarní typy

„Bude mi slušet rudá rtěnka? Mám si vybrat tvářenku s růžovým, červeným nebo oranžovým základem? Jak by mně, tmavovlásce, slušely blond vlasy?” Takové a podobné otázky si klade jednou za čas každá žena. Jaká je rada? Mám hned dvě. Zaprvé — vyzkoušejte to, pokud se nebojíte riskovat. Zadruhé — řiďte se barvami ladícím k vašemu barevnému typu. Ta druhá možnost je jistější a levnější. V tomto článku vám ukážu, jaké odstíny a barvy nejvíc sednou jarnímu typu pleti.

Typologie-pleti-jarni-typ

Máte pleť a vlasy jako Rachel z Přátel? Jste jarní typ

Pro jarní typ jsou typické světlé vlasy — blond i světle hnědé s nádechem do zrzava, zlaté nebo měděných tónů. Oči jsou modré, šedé nebo světle hnědé, pleť je světlá s teplým nádechem a docela dobře se opaluje, i když mívá pihy. Mezi celebrity s jarním typem pleti patří například Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Kate Hudson, Blake Lively, Reese Witherspoon a Amanda Seyfried. Jestli si stále nejste jistí, ke kterému barevnému typu patříte, mrkněte se do tabulky v článku, který jsme věnovali právě barevné typologii.

Zapomeňte na glam look s výraznou rtěnkou. Zabijete tím záři, kterou vám ostatní závidí

Profíci na styling dali dohromady paletky barev, které jarním typům sednou jako ulité. Můžeme je rozdělit do tří podskupin podle intenzity barev.

liceni-jaro

Krásky s jarním typem pleti by se měly vyhnout výraznému a kontrastnímu líčení. Tmavé kouřové líčení a rudé rty na nich vypadají lacině, agresivně a nevkusně. Naopak jemné líčení se základem v šedých, světle růžových, broskvových a lososových odstínech podpoří přirozený zlatavý odlesk ve tváři.
 
Jennifer Aniston je předpisovým vzorem jarního typu. Její look je vždy jemný, elegantní, mladý a zářivý. Známe ji se světle hnědými vlasy se zlatavými odlesky, které podporují melíry. Nosí nude oční stíny, tenkou oční linku a řasenku. Nejčastěji používá tělovou rtěnku a na tvářích narůžovělou tvářenku nebo rozjasňovač. Její výbava dekorativní kosmetiky musí být nejspíš dost lakonická, ale přesto vypadá vždy šik, elegantně, mladě a je obklopená jakousi září, kterou jarní typy mají. O to více se však Jennifer soustředí na péči o pleť — vybírá kvalitní omlazující kosmetiku a opalovací krémy, dodržuje pitný režim a vyvážený jídelníček, pravidelně sportuje. 

Líčidla na míru jarnímu typu — s těmi vedle nesáhnete

Pojďme se podívat, jaké konkrétní věcičky z kosmetiky vám padnou.

jarni-liceni

Tvář

Pleť jarních typů má přirozenou broskvovou nebo zlatavou barvu, která září zdravím. Vyhněte se hutným make-upům, které vytvářejí silnou krycí vrstvu. Nedokonalosti zakryjte korektorem a základ sjednoťte lehkým make-upem. Pokud máte pleť zdravou, vystačíte si s lehkým pudrem. Pokud se dobře opalujete, na léto si raději pořiďte make-up s mírně tmavším odstínem. Obohaťte svou líčící výbavu o rozjasňovač. S ním budete božská! V zimě vám zdraví do tváří vžene lososová tvářenka nebo lehký bronzer.

/ere-perez-vanilkovy-rozjasnovac/

/ere-perez-ryzovy-bronzer-tulum-15-g/

Oči

Vezměte si příklad z Jennifer a oční stíny volte v meruňkových, broskvových, šedých, medových a světle hnědých tónech. Vyzkoušejte zelenou oční linku, metalické linky nebo světle tyrkysové stíny. Klasickou černou linku si také můžete dovolit, ale jen tenkou. Silnější černé oční linky na vás působí uměle a můžou působit lacině. Řasenku si můžete dovolit černou i hnědou. Nebojíte se experimentovat? Zkuste zelenou nebo modrou řasenku.

/ere-perez-rasenka-s-aloe-vera-cira-10-ml/

/ere-perez-tuzka-na-oboci-s-mandlovym-olejem-1-1-g/

/ere-perez-rasenka-s-mandlovym-olejem/

Rty

Rtěnky vybírejte v tělových, světle růžových pastelových nebo pudrových odstínech s matným efektem. Slušet vám také bude korálová. Ta je mimochodem podle společnosti Pentone letos barvou roku.

Méně je někdy více. Toto zlaté pravidlo sedí právě kráskám s jarním typem pleti. Nejvíce vám sluší pastelové a pudrové jemné odstíny, které podtrhují přirozenou záři pleti a vlasů. Toužíte po výrazných barvách? Vynahraďte si to při výběru módních doplňků a laku na nehty ;)

/ere-perez-rtenka-s-olivovym-olejem/

/ere-perez-rtenka-s-kakaovym-maslem/

/ere-perez-tonovaci-balzam-na-rty-s-violkou-3-2-g/