Můj boj s celulitidou

Já a celulitida máme stejný příběh jako spousta žen. U mě to propuklo v patnácti, kdy jsem začala s hormonální antikoncepcí. Byla to má poslední možnost, jak vyléčit opravdu ošklivé akné. A zatímco jsem si užívala každým dnem krásnější pleť, nenápadně se mi na zadečku a stehnech probublala celulitida. A najednou jsem stála před zrcadlem v nových plavkách a zírala s otevřenou pusou, co se mi to stalo! Antikoncepce mi sice pomohla k pěkné pleti, ale i k pěti kilům navíc a celulitidě.  

A tak začal můj boj s tou mrchou, tou ohavností na cé. Na střední škole jsem zahájila boj krémy - nejdříve levnějšími, postupně dražšími. Efekt to mělo dvojí - nulový na celulitidu a nula se často objevila i v mé peněžence. Na vysoké jsem začala chodit na přístrojové lymfatické masáže. K ničemu, tedy až zase na tu nulu v peněžence. Pak jsem začala cvičit - posilovna, zumba, tae bo, crossfit, sprinty, trampolíny… Zhubla jsem, vysportovala jsem si tři kila svalů, ale celulitida stále držela. Po vysoké jsem přidala ruční masáže, kryolipolýzu a dokonce jsem brala nějaké doplňky stravy. Absolutně žádný efekt. Nic z toho bych nikomu nedoporučila. Alespoň ne jako řešení celulitidy. Cvičení mi totiž dalo hodně a rozhodně nelituji těch propocených hodin a dřiny. Nelituji ani ručních masáží, protože jsem si vždy krásně odpočinula.

jak_se_zbavit_celulitidy
 
Jak se zbavit celulitidy? Po patnácti letech tomu začínám přicházet na kloub

Teď je mi třicet a s celulitidou žiji už polovinu života. A pořád se s ní nechci smířit! Proto jsem těhotenství vzala jako skvělou příležitost na zcela nový začátek. Poporodní kila jsem totiž začala shazovat zároveň s cílem jednou provždy zatočit s celulitidou! V těhotenství jsem nabrala 18 kilo, což při mé výšce 162 centimetrů je síla. Pane jo, začínám se rozepisovat… Nechci nikoho unavovat svým příběhem, proto přejdu raději k věci. Jak se mi podařilo zlepšit celulitidu za tři měsíce a mít dost vůle ji do dalších dvou zničit? 

Bojový plán

O celulitidě jsem přečetla hotové almanachy a nechci zdržovat vysvětlováním, jak vzniká, jaké jsou druhy a proč jí trpí více ženy než muži. Internet je toho plný. Co jsem si však odnesla, je bojový plán na třech frontách - jídelníček, kosmetika, pohyb. Mě se osvědčilo, že kombinace právě těchto tří oblastí na celulitidu funguje nejlépe. 

1) Úprava jídelníčku

Každé ráno vypiji sklenici vlažné vody s citronem. Nastartuje metabolismus a zasytí mě na dost dlouho, než si ráno odcvičím lymfa jógu a nachystám snídani (o lymfa józe píši níže).

Z jídelníčku jsem radikálně vyškrtala sacharidy - cukr, těstoviny, pečivo a mouku. Místo toho používám BIO sirupy a hoooodně zeleniny. Omezením sacharidů ve stravě přejde organismus do fáze ketózy, kdy začne spalovat tuky. V “normálním” stavu by tělo nejdříve spalovalo cukry, ale protože jich tělo už nepřijímá takové množství, začne brzy spalovat tuky. Můj výsledek po necelých třech měsících, i když jsem jídelníček nedodržovala na sto procent? Téměř pět kilo dolů!

Co tvoří největší část mého jídelníčku?

  • Zelenina všeho druhu
  • Bobulovité ovoce (má nejméně cukrů a jím ho jen ke snídani)
  • Pokud mě honí chuť na sladké, tak mám k ruce třtinový cukr a BIO sirupy - momentálně javorový
  • Minimum špaldové nebo celozrnné mouky
  • Tofu
  • Ořechy a semínka

 

2) Přírodní a bio kosmetika

Jak si vybrat správný výrobek na celulitidu? Babo raď! V minulosti jsem jich vyzkoušela asi 13, co si tak vzpomínám, plus nějaké zábaly k tomu. Ani jeden celulitidu neodstranil, dokonce ani trochu nezlepšil. Až docela nedávno se mi podařilo narazit na jeden, který celulitidu viditelně zlepšil - "obyčejný" ricinový olej. 

/veronica-organics-100--ricinovy-olej-115-ml/

3) Pohyb

Cvičení a já si nerozumíme tak, jak si přeji. Baví mě procházky, kolo, koloběžka, tanec, občas běh a zamilovávám se do jógy, ale klasické dření se v posilovně mě moc nebere. Musím se vždy namotivovat a vyburcovat. Každopádně pohyb je důležitý a čím rozmanitější je, tím lépe!

V této fázi svého života, kdy jsme na sebe s mou pětiměsíční dcerkou závislé, jsem hodně omezená časem a prostorem. Ale i tak to jde, když se chce. Ráno cvičím 15 minutovou jógu na rozproudění lymfatického systému. Odkaz na české video posílám sem

Třikrát týdně posiluji. Zejména ramena a záda, břicho, zadek a stehna - zkrátka problémové partie. Cviků na internetu je milion. Zabírají všechny, když se správně provádějí. Cvičím půl hodiny až hodinu. Na začátek a konec každého cvičení přidávám pětiminutové kardio, například švihadlo, sprinty na místě, dřepy s výskokem. Jsem potom úplně mrtvá, ale spokojená. Asi proto, že jsem to přežila…

Nejraději mám ale procházky. Dostanu se ven, při té příležitosti nakoupím, provětrám se a ještě dostanu ven Fufu (tak říkáme naší holčičce). Důležité ale je, aby procházka nebyla jen o tom “chodit”, ale o tom “správně chodit”. Rovná záda, stažené bříško a dlouhý svižný krok. V tříslech je totiž velký “uzel” lymfatických cest, který je potřeba rozproudit a aktivovat. Sezením, postáváním, ležením a šouravým krokem lymfa spí a stagnuje. Napsala jsem to velmi laicky, lymfatický systém je složité téma, o kterém si raději přečti na odborných stránkách. Každopádně pokud nemáš čas, huť, sílu ani možnost cvičit, pamatuj, že dlouhé svižné procházky s dlouhým krokem na celulitidu pomáhají! 

Výsledky po třech měsících

Jsou to tři měsíce, co jsem vyhlásila boj celulitidě a poporodním kilům. Výsledek? Celulitida na některých místech mizí, je rozdrobená. Kůže je vláčná, není ztuhlá, ale elastická. Zhubla jsem 4,7 kilogramů a cítím se vyšší, silnější a hlavně odhodlaná pokračovat! 

Co bude dál?

Přeci pokračování! Jídelníček si nechám stejný, zbavit se mouky a cukru bylo moje nejlepší rozhodnutí. Ano, občas zhřeším, protože miluji křupavé pečivo a čaj s ideálním poměrem cukru a citronu. Ale hřeším už jen jednou za týden. Krém Argital Floré na celulitidu budu používat dál. Chci si k němu koupit ještě zábal na celulitidu od stejné značky. K pohybu přidám více procházek, kolo a běh. To správné počasí akorát dorazilo!  

Rada na konec

Nemám žádný tajný tip. Jen přeji hodně vůle, síly a odhodlání! Protože změna vždy začíná v hlavě. Ano, je těžké si odříkat pohodlí, ale výsledek pak za to stojí!
 
Nám to pomáhá. Ale znáte to – každá jsme jedinečná a i účinky přírodní kosmetiky se u každé můžou lišit. Jestli vám něco nefunguje, jak má nebo si stále nevíte rady, jak na celulitidu, napište nám na Facebook nebo se poraďte ve facebookové skupině Jsem LadyBio.