Recenze: Jak vypadají 3 měsíce s Antoninem .B?

Odbarvené, sluncem vysušené, solí zatížené, prostě zničené vlasy. Co s nimi? Vyzkoušela jsem toho hodně, už bylo na čase otestovat něco speciálního. Antonin .B není žádný muž, ale luxusní vlasová péče. Na začátku jsem byla trochu skeptická, ale zvědavá, jestli dokáže, co slibuje. Tři měsíce procházel mou zatěžkávací zkouškou — jak dopadl?
 
Antonin_B_recenze 

Co vše luxusní péče Antonin .B slibuje...

Luxusní řada mladé pařížské značky slibuje navrácení a udržení zdraví, síly a mladosti vlasů — při minimálním množství maximální účinek. Vlasy by po používání měly být posílené, ale zároveň jemné a nezatížené. Tyhle věty mi daly naději, že nebudu muset použít nůžky a možná přece jenom vlasy zachráním! Dokonce by Antonin .B měl ozdravit i odbarvené a extrémně vysušené vlasy. A to je přesně můj případ.

Zvědavost se stupňuje, popisky zní moc hezky! Moje sympatie si vlasová péče získala i díky tomu, že složení je organické, rostlinné a bez silikonů, jednotlivé ingredience se vybírají pečlivě a značka podporuje férový obchod Fair Trade. 

2 části „Antoninovy“ vlasové péče  

Antonin .B Ceramides Enriched Desert sérum 20 ml Antonin .B Intenzivní medové máslo 30 ml
Sérum obsahuje koktejl kvalitních nemastných olejů (např. olej z datlí či kukui), které mají vyživit vlasy do hloubky, ne jen povrchově. Uvádí, že jde o produkt 4 v 1 — dá se použít jako denní výživná péče, noční hluboce vyživující a obnovující maska, jako součást kondicionéru pro extra vzpruhu vlasů nebo stylingový ochranný přípravek. Máslo obsahuje BIO med, BIO zeleninový glycerin pro hydrataci, kakaové máslo a olej z pšeničných klíčků pro jemnost, kokosový a ricinový olej, esenciální olej z ylang ylang, citron, limetku, palmarosu a Bourbon muškát. Uvádí, že jde o produkt 2 v 1 - výživa pro vlasy a stylingový krém.
Antonin.B_vlasove_serum Antonin.B_vlasove_maslo


 
Co potřebuji já od „Antonína“

Očekávám, že moje vlasy budou pevnější, zdravější a krásnější. Nechci trávit moc času v koupelně různýma ozdravnýma kůrama a vlasovou péčí — potřebuji rychlé řešení. Aby o mě pečoval a svými přírodními složkami vlasy uzdravil.

První oťukávání s Antoninem .B

Moje vlasy i já už jsme netrpělivě čekaly na balíček ukrývající Antonina .B. Byla jsem opravdu zvědavá, jestli se stane „zázrak“. Konečně držím v ruce kelímek a lahvičku z černého skla — to kvůli zachování čerstvosti a taky aby vydržel co nejdéle. A vypadají opravdu luxusně, přesně jak popisek slibuje. Medové máslo bylo navíc uložené ve stylovém plátěném pytlíčku. Je to pěkné, ale co si budeme namlouvat, o vzhled zas tak nejde. 

Nejprve sérum — lahvička s praktickým kapátkem. Dočetla jsem se, že stačí 2—4 kapky. Otevírám a očichávám žlutý olejíček. Antotin .B má svou typickou vůni, která je složená ze smyslné vůně ylang ylang. Ze základu se vynoří perlivá citronová a limetková vůně zaoblená tóny palmarosy a bourbon geramie (druhu pelargonie). Popravdě, na mě je to docela síla! Ne že by mi vyloženě nevoněl, ale je na mě dost ostrý a výrazný. Mám raději ty jemnější a svěží vůně. Na druhou stranu, pokud splní, co slibuje, vadit mi to snad nebude. Zkouším pár kapek promnout v ruce — olejíček se rychle vstřebává a zanechává jemný nemastný film. Tak uvidíme, jak to půjde na vlasech. 
 
Teď přichází na řadu medové máslo. Otevírám kelímek, pod víčkem je ochranné kolečko proti umazání víčka. Vůně je stejně výrazná jako u séra, ale navíc cítím i med. Textura je hodně tuhá, asi jako vosk. Teplem však povoluje a po promnutí se mění v olejovou konzistenci — v teplých měsících bylo snazší vydloubnout velikost hrášku. Teď, když se ochladilo, se musím více snažit, aby tuhé máslo zůstalo na mém prstu.

/antonin-b-ceramides-enriched-desert-serum/

/antonin--b-intenzivni-medove-maslo-30-ml/

Antonin .B poprvé na mých vlasech

Sérum Antonina jsem poprvé otestovala na umyté, mírně vysušené vlasy, které jsem pak nechala doschnout. Nevěřila jsem, že stačí na tak zničené vlasy jen 3 kapky. Ale rozhodla jsem se mu věřit. Kápla jsem tedy uvedené množství na ruce a snažila se ho co nejvíce rozetřít do vlasů — hlavně do konečků. Rozčesávání bylo i po tom minimu mnohem snadnější. Vlasy působily na dotek i pohled o něco lépe. Olejíček se opravdu dobře vpije a nemastí. Vůně mi pořád trochu vadí, ale po vsáknutí už není tak výrazná.

Medové máslo jsem vyzkoušela hned druhý den na noc. Do suchých vlasů jsem vetřela malinké množství pomocí prstů. Vlasy vypadaly tak nějak živěji a byly lesklejší. Ráno nebyly tak pomačkané.

Tak jo, něco na tom Antoninu .B bude. :) Ale uvidíme, jak se ukáže po delším čase.

Jak vypadaly vlasy po týdnu používání?

Den co den jsem zkoušela různé varianty použití obou produktů. Na mokré vlasy, suché vlasy pro dotvoření účesu, před vyfoukáním fénem, na noc, po žehlení… A víte co? Po týdnu jsem poznala opravdu velký rozdíl. Umyla jsem si vlasy, nakapala sérum, vyfoukala a zapletla si cop. Po chvíli mi gumička sklouzla po vlasech a nechtěla držet. To se mi naposledy stávalo, když jsem byla malá a měla krásné zdravé a hladké vlasy. Zároveň byly vlasy pevnější a silnější. Gumičku teď musím omotat pevněji. :)/antonin--b-definujici-koktejl-100-ml/

/antonin--b-texturovaci-sprej/

3měsíční vztah s Antoninem

Moje vlasy jsou zachráněny! Léto jim dávalo pěkně zabrat — slunce, moře, vítr, kempování… Antonin .B byl všude se mnou a pečoval o ně fantasticky. Teď už ho občas vynechám, protože co si budeme vykládat, ne vždy se o vlasy vzorně starám. Moje hříva je odolnější, vlasy se netřepí, jsou vyživené, lesklé — prostě jako „za mlada“.

Pokud se zmíním o ceně, je o něco vyšší, ale investice se rozhodně vyplatí. V tomto případě jednoznačně platíte za kvalitu. Stačí opravdu malinké množství, které dělá zázraky. Sice jsem ho nepoužívala denně, ale ani 3 měsících ještě nevidím dno. Vydrží cca 3 měsíce i více - podle délky a hustoty vlasů, množství i frekvence. Díky tomu bude vaším parťákem dost dlouho.

Za mě rozhodně stojí za to! Je to pravej chlap. Splnil, co sliboval. :)

 
Už jste vyzkoušeli luxusní vlasovou péči Antonin .B? Dejte nám vědět na facebook nebo do skupiny Jsem LadyBio. 
 
Chcete vidět Antonina .B v akci? Podívejte se na video francouzské youtuberky