Recenze na přírodní parfémy Walden

Můžete si pořídit několik druhů přírodních vůní. Německé - ty bývají svěží, citrusové a lehké. Bez kompozice tradičního parfému. Spíše jsou to lehké toaletní vody, byť dle koncentrace označovány za parfém. Potom francouzské - ty se zase vyrábějí tradiční metodou několikasložkové kompozice hlava, srdce, tělo. Původ mívají opravdu ve Francii, třeba Acorelle se vyrábějí v Grasse. Ostatně jako pravý parfém. 
 
Prirodni_organic_parfemy
 
V přírodní kosmetice často naleznete orientální kompozice. Těžké, středozemní, africké nebo blízkovýchodní vůně, které připomenou letní dovolenou a hodí se na podzim i eroticky laděné letní večery. 

Dnes bude řeč o nejluxusnější variantě 100% organických (anglický ekvivalent pro český výraz přírodní, nikoli opozitum slova anorganický) a zároveň rostlinných parfémů značky Walden. Ve světovém organickém světě si získala jméno během pouhých pár týdnů po svém uvedení na trh. Pochází z Anglie a je ze stejné dílny jako například značka Balm Balm nebo Oils of Heaven
 

Christian Dior prohlásil: “Ženský parfém toho o ženě napoví více, než její rukopis.”
 

A to je přesně ono. Podle nálady si každý den vybírám jiný parfém, konkrétní vůni, která mne buď rozveselí nebo podpoří v meditační náladě. Někdy je to hravá holčička, která chce nezávazně koketovat, jindy dospělá žena toužící po sofistikovanosti a dospělém klidu. Při pracovních schůzkách je pro mě důležitá vyrovnanost a nadhled, při večerním rande zase sebevědomí. A správně zvolený parfém mi dokáže všechny tyhle berličky poskytnout! Někdy bývá klíčem i barva šatů, někdy chci jen lehčí vůní doplnit jednoduchý ležérní outfit složený z legín, sportovní podprsenky a tílka, třeba když po práci pokračuju na stěnu s lanem lízt...
 
Slovo “parfems” se na seznamu složení v přírodní kosmetice dostává na pranýř kvůli tajemství okolo přesného složení. Pokud výrobek není certifikovaný, výrobce nemá povinnost uvádět na krabičku přesné složení parfemace. Je to jeho tajemství! Každý produkt mající na etiketě pouze tuto informaci, potenciálně může obsahovat alergeny a nejhorší chemické látky (například ftaláty a parabeny, což jsou možné hormonální disruptory). Certifikované přírodní parfémy zaručují, že ve složení nejsou žádné z těchto alergenů ani chemických látek. 

Podle mezinárodní organizace „Campaign for Safe Cosmetics and Environmental Working Group” obsahují konvenční parfémy až 40 toxických a vysoce nebezpečných složek!

Vodítkem při výběru vůně může být i fáze menstruačního cyklu! 

Co se týče parfemací přírodní kosmetiky, upřímně, některé oleje smrdí. Hodně smrdí. A spoléhat se na parfemaci čistě éterickými oleji je někdy neskutečná jízda plná příjemných nových tónů, někdy šílenost. Produkty v přírodně kosmetickém světě mohou být doparfémovávány éterickými složkami a směsi. Pelargoniová růžová řada od Balm Balm je třeba ponechána v surovém stavu. Pelargonie (rose geranium) má ve složení kosmetiky klíčovou roli. Stabilizuje suchou pokožku i ženské pohlavní hormony.

Co když ale... chci opravdový parfém? Ne lehkou náhražku, ze které po chvíli vyprchá alkohol, ne éterickou směs levandule a geránia, ne orientální verzi. Nechci přece chodit do parfemky pro chemické sofisikované vůně! Jsem LadyBIO! :-)
 
Moje první setkání s Walden parfémem mi rozhodně nezpůsobilo žádnou rozkoš! Naopak. Uprostřed horkého léta jsem se jedno ráno stavila ve skladu, odpoledne spěchala na dvě pracovní schůzky v Praze. Z Anglie mi to ráno dorazily první vzorky, hodila jsem je do kabelky (volila jsem spíš podle názvu, než přičichnutí) a vyrazila na dálnici. Na odpoledním kafíčku mi Lucka van Koten řekla: "Krásná vůně, ale asi ne na léto?” a Lucka Dolejší decentně poznamenala, že “tyhle květinovky moc nemusí”. 

/walden-darkovy-set-parfemu/

/walden-sada-vzorku-olejovych-parfemu-7x2ml/

V šuplíku mi Walden ležel dlouho.

V listopadu to byla vášeň.
Hřejivá, uklidňující, připomínající skořici, hvězdný prach a vesmírný hloubky.
Přesto jsou ve složení kosatec, jasmín a tonkové boby. 
 
Voním se s ním doteď, ladí k předletním večerům na terase, k doutníku a k deštivému dni. Sedí k bosým nohám, balerínám a čerstvě posekané trávě stejně jako mi sedí k brzkému stmívání a padajícím sněhovým vločkám. Je to klasický kousek, který doplní malé černé v divadle a při večerním pikniku na louce vedle řeky, splyne s přirozenou vůní nahé kůže a letní louky. 
 
Walden splývá se mnou samou, není ani orientální, ani květinový, je jemňoučký a zároveň žensky silný. Evokuje mi jemný stříbrný nebo zlatý šperk na ženském těle. Je sexy, elegantní, a přitom není těžký ani určený pro kategorii babiček.

Nosí ho i Renatka z LadyBio a jmenuje se A Little Star Dust. Špetka hvězdného prachu.

Vůni bych popsala jako dechberoucí. Výdrž střední. Zařazení - dřevitá s květinovým nádechem a s tělem splývající vůně v božské skleněné lahvičce a dřevěným víčkem. Stejně meditační jako rodinná láska k dětem u hořícího krbu i držení se za ruce s partnerem pod hvězdnou oblohou.

Ostatně i další Walden parfémy jsou překvapující svojí hloubkou, kvalitou a temperamentem, který má každá lahvička natolik individuální, že je budete chtít vyzkoušet všechny.

Nově máme v LadyBio mini sachetku a sadu mini vzorků Walden. Budeme je zdarma rozdávat k objednávkám vždy, když je budeme mít. Pokud si nejste jistá vůní, volte tester 5 ml. Pokud chcete vyzkoušet celou sadu nebo někomu věnovat okouzlující dárek (a nekupovat parfém naslepo), je tu dárkové balení. Walden nabízí své parfémy i v cestovní velikosti 15 ml. Hodí se do kabelky i pokud ráda experimentujete a omrzí vás používat jednu vůni moc dlouho. Balení 50 ml je pro opravdový vášnivý prožitek a celoživotní lásku ♥/walden-sada-prirodnich-olejovych-parfemu/

Parfémy Walden vznikly podle novely Henryho Thoreaua:

"Pravá žeň mého denního života je cosi tak nehmatatelného a nepopsatelného jako barevné nádechy jitra či večera. Je to hrstka zachyceného kosmického prachu, segment duhy, který jsem sevřel v dlani." - Henry David Thoreau