Recenze: Zvládla jsem s cukrovou pastou „celé léto bez chloupků“?

Konečně je to tady! Čekala jsem téměř celý rok, než vám budu moct napsat recenzi na cukrovou pastu. Celé loňské léto jsem ji totiž testovala. Na nohou i v podpaží. A teď vám popíšu, jak dopadla – jestli fungovala, jak dlouho pokožka bez chloupků vydržela a taky jestli a jak moc to bolelo. Tak pojďme na to!

cukrova-pasta-recenze

Zvládne cukrová pasta zajistit hladké nožky na celé léto? 

Až 5 týdnů bez chloupků, menší bolestivost a zarudnutí, které mizí do půl hodiny. Přesně tohle slibuje popisek u epilační sady s cukrovou pastou. Epilaci s cukrovou pastou by měl zvládnout i úplný začátečník a to i v nejcitlivějších místech, jako jsou třísla. 

5 týdnů, to je skoro celé léto. Holení mě nikdy moc nebavilo a chloupky vždycky rostly moc rychle. Na epilaci cukrovou pastou jsem nejdříve chodila do salonu a vždycky mě zajímalo, jestli bych to zvládla i doma. U kosmetičky to totiž vypadalo tak jednoduše, že jsem to chtěla zkusit taky. Každý měsíc jsem tak okoukávala techniku a už předem jsem dobře věděla, na co dát pozor – na správnou teplotu, konzistenci a rychlé škubnutí.   

Cukrová pasta na první pohled? Tuhá, lepivá hmota...

Když otevřete pikslu s cukrovou pastou, uvnitř najdete tuhou hmotu, do které se ani špachtle nedá zabořit. Vypadá jako hodně tuhý med – a taky lepí. (Na což musíte myslet po celou dobu, abyste si nezalepili půlku stolu jako já.) V epilační sadě pak kromě cukrové pasty najdete ještě špachtli a pásky na strhávání. Na poprvé jsem si totiž vybrala techniku nanášení pasty špachtlí a strhávání páskami. Říkala jsem si, že když mi to půjde, zkusím i techniku rukou. 

Vše potřebné jsem měla připravené, jen jsem si nechala týden narůst chloupky na nohou a mohla jsem začít.

Jak se liší epilace a depilace? Proč epilovat? Jak se přemluvit, abychom začali? Přečtěte si článek 5 tipů, jak přežít epilaci 

První domácí epilování... Začátek konce starostí s chloupky?

Nejdříve jsem cukrovou pastu rozehřála ve vodní lázni (protože nemáme mikrovlnku – pokud vy ano, klidně ji strčte na rozehřátí tam). Rozehřátí pasty trvalo asi 5 minut a já ji průběžně promíchávala špachtlí. Když už se mi zdála dost tekutá, vyndala jsem ji a šla jsem na to. 

Lýtka jsem si omyla vlažnou vodou a otřela dosucha. Trochu rozehřáté pasty jsem si nabrala špachtlí, pofoukala, aby nebyla moc horká, a rozetřela proti směru růstu chloupků na noze. Roztírala se podobně jako med na chleba. Pak jsem na místo přiložila pásku, pořádně přitiskla a strhla po směru růstu chloupků. Většina chloupků se vytrhla – zbylo jich tam jen pár. Proto jsem nabrala ještě trošku pasty a celý proces opakovala. Vytrhal se i ten zbytek.

Pozor! Pasta se roztírá proti směru růstu chloupků a srhává se po směru růstu chloupků.
Stejně jsem postupovala na celé noze – i na té druhé. Sice mi to trvalo o něco déle než kosmetičce v salonu, ale výsledek byl víceméně stejný. Kůže na nohách byla trošku zarudlá, ale zčervenání rychle zmizelo, po vytrhávání nezbyly žádné pupínky. A jestli to bolelo? To víte, že ano – ale není to tak hrozné, jak si na začátku představujete. Přece jenom, stejně jako jste si zvykly na vytrhávání obočí, zvyknete si i na vytrhávání chloupků na nohou. 

Ale pravdou je, že má pokožka na nohou už byla na vytrhávání chloupků zvyklá a nemohla bych otestovat, jak dlouho napoprvé vydrží hladká. Proto jsem chtěla otestovat i „nějaké poprvé“. Odhodlala jsem se a vyzkoušela podpaží. 

Postupovala jsem stejně jako na nohách, nabrala trochu cukrové pasty na špachtli, natřela proti směru růstu chloupků a pořádně přiložila papírovou pásku. Sice jsem se snažila, ale neměla jsem odvahu ji sama strhnout. A musela jsem do procesu zapojit svého muže. Dostal jeden úkol – aby to udělal rychle. Bála jsem se, že to bude bolet víc než ty nohy, ale popravdě to nebylo tak strašné. Druhé podpaží už jsem zvládla sama. :-) 

V jednom podpaží se mi objevilo pár vyrážek, ale mohlo to být i tím, že jsem málo napnula pokožku. Když jsem pastu používala podruhé, žádná vyrážka se neobjevila.  

Proces celkem jednoduchý – a co výsledek?

Nohy jsou už na epilaci zvyklé a běžně mi vydrží měsíc, tzn. 4 týdny. Podpaží jsem znovu epilovala za 3 týdny, ale musím říct, že chloupky mi rostou opravdu rychleji než ostatním – ale nyní, po roce epilování, vydrží už taky čtyři týdny. 

Celé léto to pro mě není, ale 2 epilace za každodenní holení rozhodně měním.  

Pár tipů – aneb co se napoprvé nepovedlo

  • Pasta se musí táhnout, ne téct – nesmí být úplně rozteklá. Když je moc tekutá, špatně se s ní manipuluje a navíc je pekelně horká. S tou byste se tak akorát spálili. Proto vždy pamatujte, že cukrová pasta se musí táhnout, ne úplně téct.
  • Chloupky nesmí být moc dlouhé – stačí opravdu týden. Když máte chloupky až moc dlouhé, při nanášení pasty hrozně táhnou, což někdy bolí víc než samotné strhávání. 
  • Cukrová pasta hodně lepí – zdá se to jako samozřejmost, ale nikdy na to nezapomínejte. Hlídejte si, abyste si s ní neslepili vlasy nebo ruce. Když se mi roztekla až moc a kápla na židli, sundávala jsem ji z ní celkem dlouho. Když promícháváte pastu při rozpouštění, pamatujte, že se musí táhnout, ne téct. 
  • Vytvořte si přesně takovou velikost pásky, jakou potřebujete – pásky jsou papírové. Nemusíte je proto používat v celé své délce, ale klidně je nůžkami rozstříhat na menší – přesně takové, jaké potřebujete. Když pásku použiju, můžu ji taky slepit napůl a z té čisté strany použít ještě jednou. 
  • A žádný stres – vím, že se to říká jednodušeji, než provádí, ale pokud budete šílet strachy, jak to bude bolet, začnete se potit a chloupky nepůjdou strhávat. Zkuste si celou epilaci zpříjemnit. Pusťte si k tomu nějakou hudbu, seriál nebo film. Sami uvidíte, že to nebolí tak moc, jak si zpočátku představujete. :-)

Jak u mě dopadla epilační sada s cukrovou pastou? Pasta funguje, vytrhává chloupky, bolest není tak hrozná a pokožka není po epilaci podrážděná, maximálně tu půl hodinku. Sice nemůžu říct, že by chloupky nerostly celé léto, ale 2–3 epilace za každodenní holení rozhodně vyměním. Takže u mě spokojenost. :-)