6 věcí, které si nestrkat do vagíny

Uculujete se? Otevřeli jste článek se zvědavostí, o čem to, proboha, bude? Bude to o výrobcích, které mají zlepšovat zdraví ženského klínu. Ale nezlepšují, navíc mnoho z nich spíše ubližuje. A také je všechny můžete koupit na internetu.

posilovaci-panevniho-dna 

Secret Ceres Wand vaginální tyčinka/hůlka

Má zúžit vagínu, podpořit její elasticitu, redukovat výtok, pečovat o vaginální prostředí a dokonce zlepšovat chuť sekretu. A to už po prvním dnu použití. Tyčinka obsahuje výtažky z bylin, které to prý všechno zvládnou.

Tak za prvé, proč byste chtěli užší vagínu? Protože vám to někdo řekl nebo dokonce vytkl? Ehm… Pokud vám někdo řekne, že jste tam dole moc velká, možná je načase řešit vztah a komunikaci, než velikost tělesných partií. Existuje tolik sexuálních poloh, které tento problém vyřeší! Kromě operace a procvičování kegelových cviků neexistuje možnost, jak dosáhnout zúžení. Rozhodně ne zaváděním válečku nasáklým bylinami. Jestli chcete prozkoumat svoje možnosti, poraďte se svým gynekologem.

secret-ceres-vaginalni-tycinka-hulka

Za druhé, mezi přírodními látkami, které tato tyčinka obsahuje, je kaolin, kurkuma, pelyněk a máta. Ve skutečnosti tato směs bylin vysušuje vaginální prostředí, a proto se zdá, že je pochva užší. Suchost ale znamená vyšší pravděpodobnost vzniku infekcí. Přirozený sekret má totiž mimo jiné funkci čisticí. Vaginální výtok (mluvíme o bezbarvém a nezapáchajícím přirozeném výtoku) je zdravá věc. Není důvod se ho zbavovat.

Jak vaginální tyčinku Secret Ceres Wand používat vnitřně, je jasné. Někteří prodejci ji ale doporučují používat i na pleť. Prý dokáže léčit pupínky, strie a jizvy. Stačí ji namočit do teplé vody a postižená místa tyčinkou potřít a nechat působit nejlépe přes noc. Hmm… Zajímavé. Jestli něco takového dokáže vyléčit pupínky, jak se to zároveň může chovat jemně k citlivému poševnímu pH?

Funguje Secret Ceres alespoň trochu? Ne. V recenzích nenajdete jedinou zmínku, že by tato věc zabírala. Spíše naopak. Narazíte na hororové popisy infekcí, zarudnutí a pálení.  

Yoni kameny a vajíčka

O Yoni vajíčkách či kamenech jste už možná slyšeli. Doporučovala je herečka Gwyneth Paltrow pro zlepšení sexuálního života. Nejčastěji jsou vyrobené u černého obsidiánu nebo z nefritu.

Podle popisu, Yoni vajíčka mají:

  • odvádět stres, negativní energii a traumata,
  • pomáhat lépe porozumět svému tělu,
  • posilovat svaly pánevního dna,
  • prohlubovat orgasmy.

yoni-vaginalni-vajicka-kameny

Ve skutečnosti Yoni vajíčka pánevnímu dnu spíše škodí, protože mají nevhodný tvar a váhu. Na Yoni vajíčka jsou negativní i pozitivní recenze. Neexistuje žádná studie, která by potvrzovala, že jsou vajíčka Yoni zdraví nebezpečná. Záleží jen na vás, jestli jim bude věřit. Pokud si je chcete i přesto všechno zavádět, tak prosím jen občas a na krátkou chvíli. 

Nemáme nic proti venušiným kuličkám, sami je v našem e-shopu nabízíme. Trápí nás ale provedení a kvalita materiálu. Venušiny kuličky v naší nabídce mají tvar a váhu vyvinutou pod dozorem gynekologů. 

Ben Wa balónky

Ben Wa balonky jsou dvě kuličky spojené v jeden celek silikonovým obalem. Najdete je pod názvy Ben Wa balónky, Ben Wa fazole, Orgasmické balónky nebo Kegel balónky. Výrobce uvádí, že zpevňují svaly pánevního dna, prohlubují orgasmy a pomáhají jich snadněji dosáhnout, pomáhají i v prevenci inkontinence.

Be-Wan-vaginalni-balonky-kegel

Stačilo by málo a všechno by tak mohlo fungovat. Až na to, že Be Wan balónky mají nevhodnou konstrukci a jsou vyrobené z nekvalitních materiálů. Stejně jako v případě Yoni vajíček mohou způsobovat přepětí svalů v pánevním dnu nebo vyvolat alergické reakce a infekce. 

Vaginální mýdlo Yoni

Na dalším místě našeho „blacklistu” máme vaginální mýdlo Yoni. Ale vlastně sem chceme zahrnout všechna vaginální mýdla. Vaše vagína je čistá! Nepotřebuje žádné vnitřní umývání. Stačí se jen omýt čistou vodou zvenku. Nic si dovnitř nestříkejte! Příroda to vymyslela velmi chytře a vagíně zařídila samočištění. Pokud se v ní objeví něco, co tam nepatří, poševní sekret to vyřeší výtokem. Pokud výtok zapáchá, je žlutý nebo to svědí, zajděte si ke gynekologovi. Nevíme, proč si některé ženy myslí, že je potřeba zvýšit hygienu intimních míst a pořizují si vaginální mýdla. Smysl mají pouze intimní sprchové gely, které se používají zevně, mají jemné složení vyrovnávají a respektující pH. 

Vaginální mýdla narušují citlivé pH pochvy, což vede k oslabení obranyschopnosti. A pak opět řešíte suchost, výtoky, svědění a infekce a bakterie.  

Vaginální výplach

Vaginání výplach je „udělátko” velmi podobné klysterovacímu irigátoru. Je to balónek zakončený dlouhou dutou tyčinkou. Do balónku napustíte tekutinu a tu pak stisknutím balónku (měchu) zavedete hluboko do vagíny. Ženy ho používají, protože se chtějí cítit svěže, zbavit se nepříjemného odéru a dokonce ho používají jako formu antikoncepce. Ani jedno ale vaginální výplach neumí.

Dokonce se ukázalo, že používání vaginální sprchy jednou týdně způsobuje rakovinu děložního čípku, a používání jednou měsíčně ztěžuje otěhotnění. Zároveň ale také není spolehlivým antikoncepčním prostředkem. Vaginální výplach čili sprcha vysušuje poševní prostředí a to může vést k problémům s početím. Jiné studie ukázaly, že vaginální sprcha může vést k předčasnému porodu. Když se zamyslíme nad benefity vaginální sprchy, zjistíme, že žádné nepřináší. Tak proč ji kupovat? 

Levné menstruační kalíšky

Jestli náš e-shop LadyBio znáte, tak víte, že proti menstruačním kalíškům nic nemáme. Spíše naopak, doporučujeme je. Zároveň ale upozorňujeme na kvalitu. Na LadyBio najdete pouze certifikované kalíšky. Varujeme před těmi, které jsou podezřele levné. Takové jsou totiž velmi často (troufáme si říct z pravidla) vyrobené z nevhodného materiálu a mívají špatný tvar. Levný silikonový kalíšek mívá tenké stěny, které se uvnitř pochvy pomačkají, nedrží tvar nebo se správně nerozvine. Jaké látky mohou z takového pochybného silikonu unikat, nevíme.

Co vás upozorní na nekvalitní kalíšky? Většinou velmi nízká cena, stručný popis, absence certifikátu, špatný překlad, výroba v Číně a také nedohledatelnost výrobce.

Trh s intim výrobky je velký a snadno se v něm kdokoliv může zmýlit. Jak nenaletět planým slibům? Hledejte certifikáty, původ, složení a materiály. Nenechte se ovlivnit cenou ani recenzemi zákazníků, velké firmy si platí falešné recenze. A důvěřujte českému trhu. Mezi výrobky z Číny budou dozajista číhat paskvily. 

Přečtěte si dále

Zdroj: Volně přeloženo z článku Don´t Put these 5 things into Your Vagina