Jak fungují tělové a ušní svíčky?

Ušní a tělové svíčky jsou alternativní metodou, jak se zbavit nečistot a energetických bloků. Očistný účinek je založený na komínovém efektu, který vzniká při hoření - jeden konec se dává do ucha nebo přikládá na tělo a druhý konec se zapálí. Oheň jako jeden ze základních živlů má velkou očistnou a transformující sílu nejen na fyzické, ale také na energetické úrovni. Očistný účinek svící je komplexní a zahrnuje více úrovní najednou. Teplo a příjemný tlak, který vzniká vzlínáním vzduchu, uvolňuje, čistí a ulevuje od řady potíží. Používání svící může být součástí léčby nebo léčbou samotnou.

usnisvicky

Ušní a tělové svíčky jsou z bavlny a včelího vosku. Rostlinné silice a bylinky navíc oceníte

Ušní a tělové svíčky jsou vyráběny převážně ručně, obzvlášť, pokud budete mít nějakou od českého dodavatele. Základním materiálem, který se používá u výroby těchto svíček, je 100% bavlna. Ta by měla mít vyšší gramáž, tedy hustší síťku, aby svíce lépe při hoření držela pohromadě a tolik neodpadávala. Jednou z dalších velice důležitých surovin je včelí vosk, ve kterém jsou svíčky namáčeny. Někteří výrobci používají jako bonus navíc éterické oleje nebo bylinky podporující konkrétní zdravotní účely. Svíčky v různých barvách jsou pak spíše doplňkem, který oceníte zejména, pokud se chcete soustředit na nějakou konkrétní čakru. Není to ovšem to nejpodstatnější.

Ušní nebo tělová svíčka má konický tvar tuby. Užší konec se přikládá na tělo nebo dává do ucha, širší konec se zapaluje. Drtivá většina těchto svíček je v jasné žluté barvě díky včelímu vosku. Na většině svíček také najdete namalovanou risku, která vám ukazuje, až kam můžete nechat svíčku hořet. Tato riska se většinou nachází cca 5 cm od užšího konce. Zde také najdete v koncové části tuby nacpanou gázu nebo jiný filtr, který ochraňuje kůži a vnitřek ucha. Z kvalitně vyrobené svíčky ale žádné kousky neodpadávají a po celou dobu hoření drží v celku.

Tělová svíčka prohřeje namožené místo, rozproudí lymfu a uvolní čakru

Tělové svíčky pomáhají stimulovat meridiánové dráhy, čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci, prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému.

Použití tělových svící je značně univerzální, existuje nespočet míst a způsobů, jak je lze použít. Můžou být doplňkem k léčbě nebo i součástí některých masáží. Obecně se tělová svíce přikládá co nejblíže k postiženému místu. Můžete ji přiložit přímo na meridián meno lymfatickou uzlinu související s problémem.

 • Uvolnění čelních dutin při rýmě.
 • Zmírnění bolestí v podbřišku, PMS a dalších ženských potížích.
 • Při bolesti svalů uvolňuje namožená místa.
 • Čistí lymfatický systém.
 • Zmírňuje otoky, zlepšuje hojení jizev a modřin.
 • Přináší klid, dobrý spánek a celkové uvolnění.
 • Čistí čakry.
 • Detoxikace vnitřních orgánů přes kůži.

Jak použít tělovou svíčku? Ideálně vleže

Nejpohodlnější je poloha vleže. V některých specifických případech, jako je přikládání svíce na šíji či ramena, je praktičtější sedět, ve většině případů se vám bude čištění lépe provádět, pokud si lehnete. Vedle sebe na zem si připravte misku s vodou, kde uhasíte dohořívající svíci. Podívejte se, jestli konec svíce, kterou přikládáte k tělu, obsahuje uvnitř tuby nějakou gázu či filtr. Pokud ano, můžete svíci přikládat na tělo rovnou, pokud chybí a vy vidíte skrz až nahoru, dejte mezi kůži a svíci kousek látky nebo zmíněné gázy.

Svíčku na horním konci zapalte a nechte hořet, neměla by vám zhasnout. Svíčka při doutnání nefunguje. Ujistěte se, že z druhého konce vám neuniká žádný kouř. Pro správný komínový efekt je správné přiložení k tělu důležité.

Říká se, že čím více vám tělová svíčka čoudí, kouří a čím tmavší je dým, tím větší nečistoty se z těla odplavují.

Ušní svíčka čistí zvukovod, zmírňuje pískání a ulevule při rýmách či zánětech středního ucha

Ušní svíčky napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší.

Pomáhají se zbavit hučení a tlakům v uších. Můžou také pomoci snížit stres nebo i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

Jak použít ušní svíčku? Lehněte si na bok a hlavu si podložte polštářem

Tady je nejpříjemnější poloha vleže s hlavou ve vodorovné poloze. V jiných se ušní svíčka vlastně ani aplikovat nedá. V tomto případě budete potřebovat asistenci někoho druhého, aby vám svíčku v uchu držel a aby ji zavčas dal pryč. Obličej a hlavu si můžete pro jistotu pokrýt nějakým ručníkem pro případ, že by ohořelé části svíčky upadly. Tenký konec si zastrčte do ucha a nechte toho druhého, ať vám svíčku zapálí a přidrží.

I kdyby vám nic nebylo, aplikace svíčky je skvělým relaxem

Svíčku si nemusíte rvát do ucha někam hluboko, prostě si ji zastrčte tak, aby vám to bylo příjemné a aby dobře držela a těsnila pro správný komínový efekt. Pokud nemáte ucho nějak extra zasekané nebo pokud nejste úplně hluší, budete slyšet jemné praskání podobné praskání ohni v krbu. Je to strašně příjemné, uklidňující a harmonizační. V uchu budete cítit jemné teplo, ani nikdy ne žár nebo horko. Teplý vzduch vás v každém případě nebude pálit. Svíčku byste měli aplikovat vždy na obě uši (tedy mít připravené vždy dvě svíčky), i když vás bolí třeba jen jedno ucho. Tělo to potřebuje kvůli stejnému tlaku a rovnováze.

Nejčastější použití ušních svíček

 • Bolesti hlavy, migréna
 • Akutní nebo chronická rýma
 • Nedostatečný čich
 • Zmírnění hučení, pískání a tlaku v uších
 • Snížení stresu
 • Lokální aktivace lymfatického systému
 • Prevence hromadění nadbytečného mazu v uších
 • Podpora léčby zánětů

Se svíčkami si budete užívat něžnou zahřívací péči ohně. I kdyby vám nic nebylo a nepotřebovali jste řešit zdravotní problém, aplikace ušní nebo tělové svíčky je skvělým relaxem sama o sobě.

Účinek všech ušních a tělových svíček je založen na komínovém efektu, který vzniká při hoření. Ostatní přísady a barvy jsou pouze doplňkem podporující, případně zesilující jejich účinnost. Tento komínový efekt odvádí nečistoty z části těla. Působí na tu část, na kterou je svíce aplikována, uvolňuje a čistí postižené místo, poskytuje uvolnění tělu jak fyzickému, tak energetickému.

Používání ušních svící je součástí přírodní léčby nebo léčbou samotnou, která pramení z pradávné historie. Tuto techniku a způsob léčby znali nejen domorodé národy Ameriky, indiáni, ale i starověké slovanské národy, ale hlavně Keltové.

Dříve lidé více přirozeně využívali účinné složky přírody. Sbírali léčivé byliny, které dále zpracovávali a používali je i v léčebných rituálech. Práce s ušními svícemi byla právě ve starověku léčebným rituálem. V dnešní moderní a uspěchané době se bohužel tyto tradiční způsoby léčby téměř vytratily.

Upozornění: Ušní ani tělové svíčky nenahrazují lékaře!