Blissoma® Opalite Gua Sha kámen na obličej

Značka: Blissoma®
1 299 Kč
Skladem

OPALIT je kámen určený k masáži GUA SHA přinášející klid a rovnováhu 

  • ručně vyroben řemeslníky v Indii
  • stimuluje krevní oběh v pokožce a tkáních
  • dodáván v praktickém sametovém pytlíčku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opravdu masážní kámen gua sha funguje?

Masážní kámen gua sha se v posledních letech stal neodmyslitelnou součástí každodenní péče o pleť. Důkazem je bezpochyby i to, že na sociálních sítích se objevuje čím dál více videí na kterých propagátoři kamene gua sha slibují, že tento masážní kámen na obličej zajistí pleti mladistvý vzhled, vyhlazení vrásek či vypne povadlé kontury obličeje.

Co je to metoda gua sha?

Jedná se o prastarou techniku tradiční čínské medicíny. Čínský znak pro “Gua” (刮) se skládá ze znaku pro “jazyk”‘ vlevo a “nůž” vpravo. Čínský znak pro “Sha” (痧) se skládá z “nemoc” nahoře a “písek” dole. Zatímco dnes se k provádění této techniky nejčastěji používá masážní kámen gua sha, v minulosti jste se mohli setkat také s kostí, mincí či dokonce lžičkou. Některé zdroje uvádějí, že se jedná o vůbec jednu z nejstarších forem tradiční čínské medicíny, které kdy byly zaznamenány, a zmínky o ní sahají až do doby kamenné. Tento lidový lék byl často používán k „odstranění nemoci“ a během vlády dynastie Ming (1368 až 1644) byl dokonce zapsán do hlavních lékařských textů té doby.

masazni_gua_sha_kamen_blissoma

Jaké má masážní kámen na obličej gua sha účinky na pleť?

Napomáhá lepšímu prokrvení pokožky

Studie z roku 2007 dokazuje, že gua sha kámen dokáže v místech, která masírujeme, stimulovat krevní oběh. Z pohledu čínské medicíny jsou za celkové zdraví pokožky zodpovědné meridiány Tai Yin (složené z plic a sleziny) a Yang Ming (složené z tlustého střeva a žaludku). Tradiční čínská medicína říká, že správným používáním masážního kamene na obličej gua sha tyto meridiány stimulujete a vysíláte svému tělu signál, že masírovaná oblast potřebuje zvýšit cirkulaci krve.

Podporuje pozitivní dopad kolagenu na pleť

Právě probíhající studie napovídají, že gua sha pomáhá buňkám produkovat kolagen. Pokud se toto tvrzení potvrdí, mohl by gua sha kámen pomoci snížit otoky obličeje, zjemnit jemné linky a vrásky,  nebo přispět k rozjasnění pleti.

Snižuje zánět a bojuje proti zarudnutí pleti

Věda zjistila, že gua sha má přímý vliv na zánět. Studie naznačují, že kámen gua sha může pomoci dočasně zmírnit bolest a napětí v určitých částech těla. Gua sha se totiž neomezuje pouze na obličej, ale lze jej použít také na záda a ramena.

Tvaruje obličejové svaly

Při použití v oblasti čelisti a lícních kostí může gua sha pomoci uvolnit napjaté obličejové svaly a dodat obličeji vytvarovanější vzhled. Zde je nutno podotknout, že za “vyrýsovanější” vzhled čelistí, lícních kostí a dalších částí obličeje může právě stimulace obličejových svalů, a ne pálení tukových buněk v lipidových vrstvách pokožky, jak se některá videa na sociálních sítích snaží naznačit.

Stimuluje lymfatický systém

Je všeobecně známo, že k tomu aby se člověku v těle rozproudila lymfa, je třeba dostatek pohybu, pestrá strava, dostatek tekutin a správné dýchání. Co už je známo méně, je to, že správné proudění lymfy dokáže podpořit právě i kámen gua sha. Věří se, že správné používání gua sha dokáže stimulovat lymfatický systém, což vede ke snížení zadržování tekutin v těle a následnému snížení otoků obličeje nebo třeba zmírnění projevů či úplnému odstranění celulitidy.

Podporuje imunitní systém

Po gua sha mohou sáhnout i lidé se slabým imunitním systémem. Zvlášť užitečný by mohl být pro ty, kteří mají tendenci snadno se nachladit nebo bojují se sezónními alergiemi. Podle tradiční čínské medicíny totiž stimulování určitých oblastí pomocí gua sha pomáhá rozproudit a vyčistit necirkulující krev, lymfu a odvést z těla nežádoucí toxiny. Zde je důležité upozornit, že vizuálními projevy tohoto “čištění” může být cokoliv do lokálního zarudnutí až po lehké modřiny, které ale během několika hodin až dní zmizí.

Jak používat gua sha při auto masáži se můžete podívat ve video tutoriálu od naší značky Blissoma® ⇓

 

 

Blissoma_Logo-2019-teal

Blissoma_Logo-2019-teal_1Základním stavebním kamenem je fytoterapie

Produkty vyrobené značkou Blissoma® využívají sílu přírody pro cílenou obnovu a harmonizaci pokožky. Věříme v posvátný vztah mezi rostlinami a lidmi, díky němuž pro vás můžeme vytvářet výjimečné produkty. Každý náš produkt je pečlivě vyroben s láskou a úctou ke složkám, které se získávají z květů, bobulí, kůry a kořenů rostlin v synergii s přírodními rytmy.

Při výrobě našich produktů využíváme za čerstva získané extrakty, které vykazují vyšší a kompletnější úroveň fytonutrientů. Spojujeme moderní vědecké poznatky s tradičním bylinným léčitelstvím, abychom získali to nejlepší z obou světů. Snažíme se překonat standardy a u našich produktů se zaměřujeme na maximální účinnost.

Naše produkty jsou bohaté na přírodní a surové rostlinné složky, které obsahují 75 % nebo více účinných látek. To je oproti běžným normám v kosmetickém průmyslu, které se pohybují v rozmezí 5 % - 20 % účinných látek, výrazně vyšší podíl. Díky tomu jsou naše produkty schopny hloubkově hydratovat, obnovovat kožní bariéru, vyrovnávat kožní maz, snižovat výskyt zarudnutí a pupínků, a pomáhají vám dosáhnout takového stavu pleti, o kterém jste vždy snila.

Věříme v sílu rostlin a jejich schopnost dodat pleti přirozenou a zdravou péči. Naše produkty jsou navrženy tak, aby splnily vaše představy o vzhledu pleti a zároveň jí poskytly intenzivní péči. S vášní a oddaností se snažíme najít recept pro každý typ pleti a nechat ji pocítit krásu a přirozenost rostlinných složek ve té nejčistší podobě.

 

blissoma-profikosmetika

 

Jste tu správně, pokud máte náročnou pleť

 

Cíleně se specializujeme na péči o náročné typy pleti. Pokud trpíte extrémně citlivou pokožkou, alergiemi nebo jinými kožními problémy, můžeme vám pomoci. Již více než tisícům lidí jsme pomohli vytvořit si nejen kladný vztah ke své pleti, ale také zlepšit její vzhled. Akné, růžovka, ekzém, hyperpigmentace, jemé vrásky a další - to vše je možné vyřešit pomocí rostlinné výživy. Výsledků lze dosáhnout během dnů až měsíců v závislosti na konkrétním stavu pleti. Každou změnu k lepšímu, kterou vidíte vy, vidíme rádi i my. Víme, jaké to je, mít opravdu čistou a klidnou pleť. Ten pocit rádi dopřejeme i vám.

 

Blissoma® je jiná kosmetika, než na jakou jste zvyklí

 

Mnoho značek péče o pleť si nechává produkty vyrábět v externích laboratořích a nemá tak přímou kontrolu nad kvalitou jednotlivých surovin. My ale děláme věci jinak, než většina kosmetického průmyslu. A to v důsledku znamená velký rozdíl v péči o vaši pokožku.

Veškeré byliny si bez dalšího náročného zpracování sami holisticky extrahujeme. Naše extrakty tak obsahují více účinných sloučenin ve formě,  ve které jsou schopny je pro vás uchovat. Díky malým šaržím zajišťujeme stálou čerstvost všech produktů a vyhýbáme se tak dodatečné konzervaci. Vlastní výroba nám umožňuje úplnou kontrolu nad celým procesem zpracování, kvalitou a koncentrací přísad. 

 

 Blissoma_predapo

 

Krása a síla v jemnosti 

 


Krása nemusí bolet. Těch nejlepších výsledků dosahujeme pomocí maximální podpory těla a jeho přirozených procesů. Namísto drastické exfoliace, přesušování nebo pravidelné aplikace agresivních konvenčních sloučenin v klasické kosmetice dáváme vaší pokožce prostor k nalezení vlastní rovnováhy. Vyvážená a vyživená pleť  totiž vypadá nejlépe.

Většina kosmetického průmyslu je založena na filozofii sebetrestání, sebekritiky a „kontrolovaného poškozování“. Kůže je často vystavena riskantním procedurám, které odstraňují stratum corneum (nejvrchnější vrstvu pokožky), decimují mikrobiom a pokoušejí se vytvořit nucenou léčebnou reakci.

Produkty Blissoma® jsou vyrobeny tak, aby byly k pokožce hluboce laskavé a soucitné. Víme, že tělo se vždy snaží uzdravit, a jediné, co pro to musíme udělat, je poskytnout mu ty správné podmínky. Naše filozofie sebelásky pleti poskytuje výsledky bez rizika jejího poškození.

 

V recepturách evidujeme alergeny

 

Naše receptury jsou vyvíjeny s ohledem na specifické požadavky náročných typů pokožky, a proto vám rádi namixujeme denní i večerní péči na míru. Pokud chcete pomoci s individuálním nastavením péče, ozvěte se nám zde. Vzhledem ke komplexnosti a síle produktů individuální nastavení péče více než doporučujeme. Během konzultace dovedeme určit potenciální alergeny i příčiny stavu pleti. 

V produktech Blissoma® nikdy nenaleznete ropné přísady, syntetické vůně, ořechy nebo lepek. Péči na míru vám dokážeme sestavit i v případech, kdy máte alergii na některé rostliny - například máte specifickou alergii na linalool nebo vám nedělá dobře aloe? Doporučujeme začít s naší řadou bez parfemace a éterických olejů.  

 

filosofieslozeni

 

5 Ekosystémů pro pět skupin stavu a typu pleti

 

 sustain-banner

SUISTAIN = pro udržení stavu pleti

normální a smíšená pleť jakéhokoliv věku

 

Tato řada vám pomůže udržet již dosažené výsledky. Dodává pokožce dávku vitaminů, podporuje harmonii a stará se o hebkost, hydrataci a rozjasnění. Poskytuje pleti komplexní péči dodávající omega mastné kyseliny, minerály a širokou škálu fytonutrientů. 

 

rescue-banner

RESCUE = pro pleť, která potřebuje okamžitou pomoc

pleť se zarudnutím a pupínky, nadměrná produkce kožního mazu, pomoc při hormonálních změnách

 

Cíleně vyvinuté receptury hloubkově čistí póry, aby je udržely čisté a podpořily zdravý mikrobiom. Tato řada je nouzovou pomocí při zarudnutí, překrvení a nevyrovnané hladině mazu. Navrací pokožku zpět do rovnováhy a pomáhá napravit problematickou pleť.

 

soothe-banner

SOOTHE = řada pro citlivou a vysoce reaktivní pleť

suchá a extrémně citlivá pokožka jakéhokoliv věku náchylná k alergiím

 

Řada Soothe nabízí úlevu od reaktivity pokožky. Bohaté rostlinné oleje obnovují lipidovou vrstvu, která pomáhá udržovat hydrataci a zvyšuje celkovou odolnost pleti. Byliny v Soothe recepturách byly vybrány na základě pečlivého výzkumu tak, aby se snížil výskyt zánětu a podráždění.

 

renew-banner

RENEW = pro zralou a suchou pleť se změnou barvy (pigmentu)

zralá pleť s drobnými linkami, která může vykazovat známky hormonálních změn

 

Dodejte své pleti nestárnoucí look. Osvěžte unavené kožní buňky adaptogenními bylinami, které zlepšují vzhled zabarvení a pevnost pokožky. Přírodní antioxidanty zase nahradí to, co pleť s přibývajícím věkem a stresem ztrácí. Rostlinné oleje v RAW kvalitě vyplňují a renovují pleť a dodávají jí pružnost a vypnutý vzhled. 

  defend-banner

DEFEND = ochrana (poškozené) pokožky před vnějšími vlivy

pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie, pro udržení zdravého vzhledu pleti

 

 Každý den je vaše pokožka vystavena negativním vlivům ze všech stran. Řada Defend nabízí koktejl superúčinných rostlin a ochranných látek pro posílení a úpravu vzhledu pokožky vystavené slunci a znečištění. Vysoký obsah účinných antioxidantů neutralizuje volné radikály vytvářené každodenními vnějšími vlivy.  

 

Vědomá kvalita - zveřejňujeme vše

Používáme bylinky z desítek ekologických farem po celém světě. Náš obalový materiál má certifikaci FCS, která garantuje udržitelnou výsadbu stromů. Vytváříme receptury, které jsou biologicky odbouratelné, a používáme konzervační metody bez toxinů, šetrné k pleťovému mikrobiomu a bezpečné pro citlivou pleť. Blissoma® je certifikovanou značkou bez krutosti v programu Leaping Bunny a všechny produkty, které vyrábíme, jsou veganské.

 

vyhodyblissoma