Fungují babské rady, jak oddálit menstruaci?

Náročný meeting v práci, státnice, svatební noc nebo už zmiňovaná dovolená. Existuje tolik situací, kdy se nám měsíčky vážně nehodí. Většina z nás se v určitém období svého života asi setkala s umělými metodami na oddálení či vynechání menstruace. Ale my vám ukážeme, že by to mohlo jít i jinak než s prášky. Nebo si myslíte, že jste první generací, která řeší oddálení měsíčků? Ženské tělo je variabilní (do jisté míry) a na délku menstruačního cyklu má vliv téměř vše, co si umíte představit. Hormonální změny, genetické rozdíly, vlivy prostředí a životní styl, to vše ovlivňuje délku menstruačního cyklu.
 
jak-oddalit-menstruaci
 

Poradíme, ale 100% účinek bohužel nečekejte

Ráda bych vám slíbila stoprocentní účinek, ale v tomto případě na každého funguje něco jiného. Záleží třeba na tom, jestli a jak dlouho jste používala antikoncepci. Nebo na tom, jak celý váš cyklus funguje, kolik je vám let či jestli máte pravidelnou menstruaci. I tak vás ale chceme inspirovat, abyste vyzkoušeli i jiné cesty než ty s chemií. A třeba objevíte něco, co bude fungovat právě vám. Tak jdeme na to.  

Položte si také otázku, proč vlastně chcete zasahovat do svého cyklu a menstruaci oddalovat? 

A nemusí to být důvody čistě pohodlné. Můžete se potýkat s peri menopauzou nebo mít až moc krátkou luteální fázi. A co si budeme povídat, pro ty, co chtějí otěhotnět, to není příliš dobrá situace a oddálení menstruace je více, než žádoucí. Naopak ty z nás, které trpí 3 týdenním PMS syndromem, by klidně menstruovaly každé 3 týdny.  

Víte, že optimální menstruační cyklus je často otázka uvolnění? 

Jak to? Důležitou součástí zdravého ženského cyklu je vždy schopnost ženy propojit se se svým tělem a naslouchat jeho potřebám. Respektování sebesama a dopřání si dostatečného odpočinku je klíčové, nejen během menstruace, ale také před jejím začátkem. Když žena věnuje pozornost svému vnitřnímu stavu, ponoří se do sebe a uvolní se, může podpořit plynulý průběh premenstruační fáze a celého menstruačního cyklu. 

Určitě vám velký užitek přinese meditace, jóga, hluboké dýchání nebo prostě jen relaxace, které pomáhají snížit stres a napětí, které přímo ovlivňují menstruační cyklus. Důležitým aspektem je také vždy dostatek spánku a odpočinku, protože tak umožníte tělu regenerovat a připravit se na příchod menstruace. Ano, čtete správně - tělo musí být v jistém "optimu" pro to, aby menstruace proběhla tak, jak má. A ve správný čas.

Když žena poskytne svému tělu příležitost odpočívat a přijme premenstruační fázi jako přirozený proces, zvýší to komfort i během menstruace. Například dojde k eliminaci bolesti, napětí nebo psychické tenze. Uvolnění a respekt k vlastnímu tělu vytvářejí prostor pro přijetí fyziologických změn, které se v každé fázi menstruačního cyklu vyskytují. Důležité je si uvědomit, že jste jedinečná a platí na vás vždy vlastní způsoby uvolnění se a péče o sebe před a během menstruace.

Pro podporu uvolnění jsou tu Cyklické kapky. Neužívají se po celou dobu cyklu, ale pouze ve fázi, kterou potřebujete "rozvolnit". Marianna je tu pro premenstruační potíže, Magika pro období menstruace, Poetika pro uvolnění během ovulace a Amazonka řeší stavy spojené s fází cyklu těsně po menstruaci. Dávkování je jednoduché - berete je vždy, když potřebujete "uvolnit". Právě uvolnění totiž může být tou poslední pomyslnou kapkou, která bude stačit pro to, aby celý cyklus fungoval. 

/cyklicke-kapky-cbd-ucinky/v--cyklicke-kapky-marianna/
/cyklicke-kapky-cbd-ucinky/v--cyklicke-kapky-poetika/
/cyklicke-kapky-cbd-ucinky/v--cyklicke-kapky-magika/
/cyklicke-kapky-cbd-ucinky/v--cyklicke-kapky-amazonka/


Jak oddálit menstruaci pomocí jídla

Co jíst, aby měsíčky přišly později? Podívejte se, které potraviny a bylinky patří mezi „babské rady“ na oddálení menstruace. 

Prášek z kořene lékořice
Užívání lékořicového prášku k oddálení menstruace je podle všech referencí jedním z nejlepších „přírodních léků“. Lékořice interferuje s hormony, které jsou přítomné v ženském těle, a v důsledku toho zpomaluje měsíční periodický cyklus. 

Jak na to? Smíchejte 3 až 4 gramy lékořicového prášku s rýžovou vodu a dobře promíchejte. Ujistěte se, že v nápoji nejsou žádné nerozmíchané hrudky. Takto vytvořenou směs pijte každý den po celý týden před očekávanou menstruací.
 
Semínka koriandru
Oblíbená ingredience thajské či indické kuchyně je dalším z přírodních bojovníků proti nechtěné menstruaci. Semínka koriandru totiž ovlivňují hormony, a proto mohou menstruaci oddálit. 

Jak na to? Na 20 gramů koriandrových semínek si připravte 2 šálky vody. Smíchejte a vařte 10 minut na mírném plameni. Až se polovina původního obsahu vody odpaří, máte hotovo. Takto vytvořený nápoj pijte každý den po celý týden před očekávanou menstruací.
 
Citron
Patří mezi jednu z nejznámějších potravin na oddálení menstruace. I když jsem se dočetla, že některým oddálil menstruaci až o týden a zaručeně funguje, já piju vodu s citronem každé ráno a menstruaci mám pěkně pravidelnou. Taky dejte pozor, abyste to s citronem nepřehnali a neosypali se. Jeden citron je pravděpodobně málo, otázkou je zde množství případné suplementace vitaminem C.
 
Meloun
Chladivé vlastnosti melounu patří mezi další „babské rady“ na oddálení menstruace. Meloun obsahuje velké množství vody a pomáhá při ochlazování těla. Hlavně v létě, kdy se tělo nadměrně přehřívá, může nakumulovaná energie spustit menstruaci mnohem dřív, než ji očekáváte. Právě vodní meloun by vás měl před takovou nepříjemnou situací uchránit a ještě ji o pár dní posunout. 

Salátová okurka
Podobně jako vodní meloun mají i okurky schopnost ochlazovat organismus. Díky vysokému obsahu vody jsou schopné tělo hydratovat a odvádět z něj přebytečné teplo. Konzumace dvou okurek každý den po celý týden před očekávaným prvním dnem menstruace by vám měla zajistit posunutí menstruace o několik dní.
 
Zelené fazolky
Dalším z „oddalovačů“ menstruace jsou zelené fazolky. Říká se, že jejich konzumace nejenže dokáže znatelně zeslabit krvácení, ale některé ženy dokonce v daném měsíci nemenstruují vůbec. 
 
Bylinky
Také ve vás názvy Pastýřská kabelka a Řezník koště evokují pohádkové postavičky? Faktem je, že se jedná o bylinky, které dokáží v těle snížit průtok krve a zeslabit menstruační krvácení nebo menstruaci úplně eliminovat. 

Co dalšího by mohlo oddálit menstruaci?

  • želatina
  • malinové listy
  • kořen Angelika
  • mrkev
  • papája
  • banán
  • tamarind
  • ocet  

Cvičit - ale spíše se při cvičení flákat

Když máte srovnanou psychickou pohodu (i třeba za dopomoci Cyklických kapek, které zabírají ihned) a potraviny a bylinky, které mohou pomoci oddálit menstruaci, podpoříte ještě třeba cvičením, efekt se může být ještě lepší. Pomocí pravidelného cvičení, cviků na posíleni nebo naopak rozvolnění pánevního dna, se můžete nejen zbavit nepříjemných menstruačních bolestí, ale také menstruaci oddálit. Když mluvíme o cvičení, nemyslím tím, že se musíte potit ve fitku vedle testosteron stříkajících mladíků. Bohatě bude stačit jogging, plavání nebo třeba jóga. Je fakt, že jak ženy s žádnou, tak ty s přespřílišnou fyzickou aktivitou, jdou komplikacím s menstruačním cyklem vyloženě naproti. Není výjimkou, že se u nich menstruace objevuje nepravidelně nebo naopak víckrát do měsíce.  

/cyklicke-kapky-cbd-ucinky/v--cyklicke-kapky-poetika/

Vydržte to chvíli bez koření: skořice, chilli...

Při pokusech o oddálení menstruace se vyhněte silně kořeněným pokrmům. Vůbec nejhorší je dát si něco velmi pikantního. Pikantní potraviny zvyšují průtok krve (a tím pádem prokrví i dělohu) a mohou s vaší menstruací udělat pravý opak — spustit ji. Dále se vyhněte se česneku a černému pepři.

A hodně pijte

Aby se vám povedlo oddálit menstruaci, je nezbytné ochlazovat tělo a regulovat průtok krve. Obyčejná čistá voda dokáže obojí. Proto zkuste pít více než obvykle a chvíli to vydržte bez kafe. 

Mějte na paměti, že otázka optimálně dlouhého menstruačního cyklu je zapeklitější, než se zdá, protože je spojena s více pohledy na různé biologické varianty menstruačního cyklu. Zatímco se tradičně považuje za normální menstruační cyklus, který trvá kolem 28 dní (Měsíc obíhá kolem Země), existuje široká škála menstruačních cyklů, které jsou stále ještě považovány za normální a zdravé. Vždy si položte otázku, zda vám délka cyklu tak, jak ji máte, vyhovuje nebo ne. Je důležité si uvědomit, že pokud má žena pravidelný menstruační cyklus a netrpí žádnou nemocí, je pravděpodobně zdravá. Pokud však žena má nepravidelné cykly, silné bolesti nebo jiné neobvyklé symptomy, je vhodné se poradit s lékařem, aby se zjistila příčina a případně poskytla lékařská péče.

 

Vyzkoušeli jste? Zabralo to? Dejte nám vědět a můžeme spolu vyhodnotit, která metoda je ta nejlepší. :-)