Jak vytvarovat obočí do přirozené krásy?

„Obočí je pro oko jako rám pro obraz“ — už nevím, kde jsem tento citát slyšela, každopádně má něco do sebe. Obraz může být sebekrásnější, ale když je zasazený do nevhodného rámu, celá krása díla nemá šanci vyniknout. Správný tvar obočí dodá tváři ladnost a eleganci. Jak vytvarovat obočí, aby podtrhlo vaši krásu?
 
jak_vytvarovat_oboci

Nejdříve trocha historie pro pobavení

Tvar obočí podléhá módě stejně jako účesy a líčení. Ve starověku bylo v módě obočí husté a srostlé, jako měla Frida Kahlo. Ve středověku frčelo obočí jemné a nevýrazné. Za Alžběty I. se běžně holilo, často i s vlasy až k temeni, protože vysoké čelo bylo znakem krásy. Ve dvacátých letech byly „IN“ obloučkové tenké linky, které si dámy raději nakreslily jedním tahem černou tužkou na oči. Od šedesátých let konečně vidíme trochu přirozenosti. V devadesátých letech sice bylo v módě dramatické obočí s lomenou křivkou, ale diktát krásy už nebyl tak příkrý. Naštěstí dnes vítězí individualita, takže zatímco jedny nechávají obočí bez povšimnutí, druhým stačí pinzeta a jiné nad dokreslováním, vytrháváním a barvením tráví hodiny. 
 
Na internetu najdete stovky obrázků typů obočí. Ale nevybírejte z nich! Na modelce mohou vypadat atraktivně, ale ve výsledku vám vůbec nemusí pasovat. Vím, jak najít ten správný tvar. 

Teď si vezměte špejli a ostrou tužku na oči

Nebo třeba tekuté linky. Naznačíte si nejdříve záchytné body, podle kterých obočí pak vytvarujete. Máte nachystáno? Tak teď si prostudujte obrázek níže. Čísla označují základní linie a růžové puntíky místa, kterými linie musí projít:

  1. Začátek obočí vychází z linie, která prochází od chřípí nosu přes vnitřní koutek oka. Vezměte špejli, přiložte ji z boku k nosu tak, aby pokračovalo přes vnitřní koutek. Tam, kde špejle protne obočí, by měl být jeho začátek. Jsou chloupky od špejle směrem k druhému obočí? Pryč s nimi. Chybí chloupky od špejle ke konci obočí? Měli byste je dokreslit. Ale nejdříve si označíme všechny linie, teprve poté se pustíme do trhání.
  2. Nejvyšší bod obočí určuje linka, která protíná chřípí nosu a zornici oka. Musíte se dívat přímo před sebe. V tomto místě by obočí mělo slábnout a mírně klesat dolů.
  3. Poslední vertikální linie vám ukáže, kde by obočí mělo končit. Protíná body na chřípí nosu a vnějším koutku oka.
  4. Jediná vertikální linka ukazuje, jak vysoko má obočí začínat. Protněte začátek obočí, horní linii řas otevřeného oka a konec obočí.

Hotovo. Základní tvar jednoho obočí jste si vyznačili. To samé teď udělejte u druhého. Pak je porovnejte, dolaďte detaily a můžete se pustit do trhání.
 
jak_vytvarovat_oboci2
 
Důležité upozornění! Všimli jste si podmiňovacího způsobu? Píšu, že byste měli, bylo by dobré apod. To proto, že výsledek záleží jen na vás. Stoprocentní pravidlo neexistuje. Vycházejte ze svého pocitu a vkusu. Pokud chloupky přesahují vyznačený tvar, ale nepozdává se vám to, tak je tam nechte. Také pamatujte, že každá polovina obličeje je trochu jiná, proto může být jiné i obočí. Nechte se vést přirozeností. Například herečka Rachel Weiss se v jednom rozhovoru svěřila, že si o symetrickém obočí může nechat jenom zdát. Trápí ji nesouměrnost, ale také chloupky po celém obličeji. Proto se prý neobejde bez depilačních pásků na obličej. Přesto jí krásu závidí tisíce žen!

Pokud si stále nejste jistá výsledným naznačením tvaru, mám ještě jeden tip. Zajděte si za kosmetičkou. Tvarování a trhání stojí do stovky. 

Jak bezbolestně vytrhat obočí?

Nijak. Bez bolesti to nejde. Alespoň ze začátku. Pokud si trháte obočí patnáct let jako já, tak si na vytrhávání zvyknete a bolest necítíte. Pokud s tím ale začínáte, doporučuji:

  • Vytrhávat obočí večer po sprše. Kůže je uvolněná a přes noc se zahojí zarudlá místa.
  • Znecitlivěte pokožku kostkou ledu.
  • Jednou rukou natáhněte kůži, vytrhnutí pak bolí méně.
  • Vytrhávejte si obočí každý den. Je lepší denně vytrhnout pár chloupků za pár minut než nad tím strávit půlku soboty.
  • Pořiďte si kvalitní pinzetu a zvětšovací zrcátko.
  • Vytrhávejte si obočí u okna, za denního světla. Je to nejlepší osvětlení. 

Jak dokreslit a obarvit obočí?

„Ach jo, raději bych měla obočí jak Brežněv, než těch pár světlých chloupků, co mám.“ Zní vám to povědomě? Pokud spíše potřebujete chloupky přidat než vytrhat, budete muset sáhnout po tužce na obočí a dokreslit si ho. Já mám například chloupků tak akorát, ale oproti vlasům jsou světlé a nevýrazné. Proto je dobarvuji stíny na obočí. K aplikaci mi stačí tenký krátký kosmetický štěteček. Dříve jsem ho i barvila, ale musela jsem to plánovat tak, abych první dva dny nikam nechodila. Bylo příšerně tmavé! Líčení stíny je pro mě mnohem jednodušší, rychlejší, jistější, šetrnější, prostě lepší.

Pokud vám ale chloupky úplně chybí, budete potřebovat ostrou tužku na obočí. Jsou k dostání různé typy, od těch obyčejných až po sofistikované se speciálními kartáčky.

/ere-perez-tuzka-na-oboci-s-mandlovym-olejem-1-1-g/

Knírek, licousy a další chloupky na obličeji, které ženy nechtějí

Před několika lety jsem jednu letní sezónu strávila v Řecku jako servírka v hotelové restauraci. Kromě pár českých studentek patřilo k hotelovému ženskému personálu několik Albánek, Rusek, Ukrajinek, Mexičanka a samozřejmě Řekyně. Historek mám milion, ale k našemu téma se hodí jedno — chloupky, které ženy nechtějí. Nejvydatněji nás svým zoufalstvím zásobovaly holky z řecké oblasti Pontus. Všechny měly nádherné silné černé vlasy, čokoládově hnědé oči, husté řasy, o kterých se vám zdá, snědou pokožku, ale také chloupky na rukou, skráních (už jsem zapomněla, jaké řecké slovo pro to měly, ale v češtině by to byly licousy) a také na zátylku a některé na bedrech. Holky byly úžasné a s humorem nám vyprávěly storky z celodenního holení. Bohužel často od ostatních slýchaly poznámky o opicích a „rosoponďačkách“ (Rosso Pontios je oblast, ze které pocházely, toto slovo hanlivě označuje ženy s výraznými choupky na těle).

Obočí a vlasy jsou snad jediné „chlupy“, které ženy chtějí. Zbytek by mohl navždy opadat jako u vánočního stromečku. Proto máme arzenál holítek, břitů, depilatorů a vosků. Co když vás ale trápí chloupky na obličeji? Knírek, již zmiňované licousy nebo chloupky na čele, které rostou od obočí a přecházejí do vlasů? Tady pomůže vosk a depilační pásky. Aplikace je trochu bolestivá, ale dá se vydržet. Navíc výsledek budete obdivovat týdny! Na Ladybio najdete cukrovou depilační pastu Nadirah, která je skvělá na odstranění chloupků na nohách a rukou, Acorelle se specializuje na depilační pásky k vytvarování obočí a odstranění chloupků na obličeji.

Celebrity s nejhorším obočím

Titulek jak z bulváru, že? Nebojte, nebudu se zabývat tím, která hvězda má hrozné obočí. Spíše vám chci ukázat, že i hollywoodské krásky šlápnou vedle. Nebo naopak, i když za obočí slýchávají kritiku, jsou to nádherné ženy, které jsou pro mnohé inspirací. Třeba právě proto, že se nenechaly strhnout davem, ale mají se rády takové, jaké jsou. Hodně si od „módní policie“ vyslechla například Angelina Jolie pro příliš lomenné obočí, Ariana Grande za neladící barvu obočí a vlasů, Julia Roberts zase za extrémně dlouhé obočí.

Jsi na Instagramu? Možná jsi narazila na mladou dívku, která svým výrazným obočím pobuřuje kdekoho. Kyperská kráska, která se svého obočí nechce vzdát ani za milion, se jmenuje Sophia Hadjipanteli. No, na mě už je to taky moc.

U nás se nejčastěji píše o obočí Mahuleny Bočanové. Vyjádřila se ale tak, že se cítí krásná taková, jaká je. A já si to myslím taky. Líbí se mi její jižanská vášeň a energie.
 
Jak to máte s obočím vy? Jste spokojené, nebo s ním svádíte boj den co den? Podělte se o tom s námi na našem Facebooku.