Přírodní intimní hygiena

Přírodní intimní hygiena vytvořená z rostlinných ingrediencí zaručuje, že se již nikdy nesetkáte s pálením, svěděním či podrážděním. Intimní gel pro ženy značky V. zase podporuje obnovení přirozeného poševního mikrobiomu a obranyschopnosti vaginálního prostředí.

1 položek celkem
probioticky intimni myci gel
340 Kč

prémiový intimní mycí gel pro každodenní poševní komfort Luxusní intimní mycí gel...

4406

intimní péče v režii přírodní kosmetiky

V současné době na nás ze všech stran útočí dravé reklamy předhazující našemu podvědomí pestrou škálu produktů určených k intimní hygieně. Drtivá většina z nich ale obsahuje dráždivé látky – například umělé parfemace, syntetická pěnidla – jenž mohou naše citlivá místa podráždit, vysušit sliznici a vyvolat nepříjemné pálení. 

přírodní kosmetika, aneb to nejlepší pro vaši intimitu

Intimní hygiena je jedno z témat, o kterém se na veřejnosti příliš nemluví a které si každý střežíme sami pro sebe. Přitom na tom není vůbec nic špatného a právě starost o choulostivé partie neodmyslitelně patří do našich životů. Jestliže pro sebe chcete jen to nejlepší a chcete předejít intimním problémům, pak se svěřte do péče přírodní kosmetiky, která na rozdíl od té konvenční plné chemie neobsahuje žádné dráždivé látky. Kosmetika na přírodní bázi vašim intimním partiím dopřeje tu nejlepší péči a zároveň přispívá k ochraně před vznikem zánětů či jiných gynekologických problémů, se kterými se dnes a denně potýká celá řada žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi.

intimní hygiena je důležitá i pro muže

Péče o intimní místa rozhodně nejsou nepsanou povinností pouze žen, i pro muže je starost o jejich choulostivá místa velice důležitá. I u mužů totiž může být nedostatečná péče příčinou celé řady zdravotních komplikací – nejčastěji se jedná o tzv. balanitidu, tedy zánět předkožky, což je velice nepříjemné. Intimní hygiena pro muže rozhodně není jen o tuně a tuně kosmetiky – právě naopak, čím častěji své partie myjete, tím více jim můžete uškodit stejně, jako se nedoporučuje to příliš přehánět s množstvím používaných výrobků. 

 proč používat přírodní kosmetiku i na intimní partie?

  • neobsahuje dráždivé chemické látky ani parfemace
  • nevysušuje ani nedráždí pokožku
  • je vhodná i pro velmi citlivou pokožku
  • podporuje přirozené prostředí intimních partií
  • funguje jako prevence vzniku zánětů a jiných vaginálních potíží

co vám může přírodní kosmetika v oblasti intimní hygieny nabídnout?

Spousta lidí si myslí, že intimní hygiena pro ženy zahrnuje pouze mycí emulze, ale není tomu tak. Ve skutečnosti je paleta výrobků určených k péči o intimní partie daleko obsáhlejší a zahrnuje různorodé výrobky – například gely, krémy, hygienické vložky z bio bavlny či velice oblíbené lubrikační gely. Ať už budete hledat výrobek určený k péči o jakoukoli část vašeho těla, nemusíte se již spoléhat na škodlivé produkty obsahující chemii a složky, které dráždí a vyvolávají nepříjemné svědění nebo pálení. Raději se porozhlédněte v oblasti intimní hygieny, kde se nemusíte obávat nežádoucích reakcí. Dámská i pánská intimní hygiena rozhodně stojí za pozornost i za investice do vašeho maximálního pohodlí.

nenarušujte zbytečně přirozené ph vašich intimních míst

Používáním výrobků s nevyváženým pH můžete sami sobě hodně uškodit – dojde k narušení rovnováhy a v důsledku toho mohou ženy pociťovat suchost, zápach nebo mohou trpět na opakované vaginální infekce. Ženské intimní partie mají kyselé pH, jehož úkolem je udržovat zdravé i špatné bakterie pod kontrolou. Nedoporučuje se tedy pro mytí choulostivých míst používat výrobky určené k péči o celé tělo. Vhodnou volbou je naopak mýdlo pro intimní hygienu, které nenaruší přirozené pH a nevyvolá nepříjemné podráždění. V případě svědění, které je nejen velice nepříjemné, ale zároveň i otravné – na veřejnosti se na choulostivých místech jen tak nepoškrábáte – je výborným řešením intimní hygiena proti svědění. Ta vám může ulevit nejen od svědění, ale zároveň i od bolestí a celkového vaginálního nepohodlí. 

přírodní kosmetika vám může pomoci při zdravotních potížích

Trpí na časté gynekologické problémy? Opakují se vám různorodé záněty či infekce, které se po vyléčení v krátkém čase opět objeví a vy tak znovu stojíte na startovní čáře? Pak i v tomto případě vám může být přírodní kosmetika nápomocná. Budete-li trpět vaginálními potížemi, nepoužívejte obyčejné mýdlo – to raději vyměňte za přírodní gel na intimní hygienu, který je vyvinutý speciálně pro ochranu pokožky v choulostivých místech během zdravotních obtíží. Poměrně rychle vám uleví od nepříjemného pocitu.

může mít lubrikační gel vliv na vaše zdraví?

 Riskantní sexuální život? Co je to za nesmysl? Žijete přece už několik let se stejným partnerem, kterému jste absolutně věrné a o kterém jste na 100% přesvědčené, že je na tom s věrností stejně. Nevidíte tedy důvod se vašich vášnivých chvilek za dveřmi ložnice bát. Přesto je tu jedno malé „ale". A to obzvlášť v případě, že Vám podezřele často ztrpčují život různé vaginální infekce a vy jste poslední dobou na gynekologii jako doma...

úroveň hygieny by vám záviděl i nemocniční personál, za partnera byste dala ruku do ohně, jídelníček máte ukázkový, ale problémy trvají dál. co teď?

Zkoušela jste si vzít na paškál takový detail, jako druh lubrikačního gelu, který máte s drahým v oblibě? Věděla jste třeba, že díky vysoké koncentraci chemikálií v těchto gelech se zvyšuje riziko vaginální infekce u žen až 13x ? Nebo že 2 z 5 žen má bakteriální infekci a 84% z těchto žen o své indispozici vůbec netuší?  Což je docela děsivé, protože přesně tahle infekce činí ženy až o 60% citlivější na pohlavně přenosné choroby, včetně HIV. Že také tyto ženy pak 3x pravděpodobněji nakazí i své mužské protějšky, to je další smutný fakt... A bohužel nejde o legraci. Je ironické, že původce těchto potíží se na vás bezstarostně smějí z pultů supermarketů nebo benzinek.

Lubrikační gely totiž často obsahují minerální oleje, glycoly, parabeny, syntetické parfémující látky nebo glycerin, který může vysušovat. Žádná z těchto látek není tělu vlastní, nijak mu neprospívá a zatím v kosmetickém průmyslu nejsou zakázané ... Co ale s tím, když si bez lubrikačního gelu nedovedete svůj život představit? Hledejte přírodní varianty, které jsou pro zdraví bezpečné a dokonce mají pro pokožku příznivé účinky! Obsahují kvalitní rostlinné složení (Aloe vera, agar), nebo kyselinu mléčnou, která pomáhá udržovat přirozené pH. Nezbývá tedy nic jiného, než opakovat známou radu, která se v dnešní době vyvažuje zlatem — a to "ČÍST ETIKETY" nejen jídla a běžné kosmetiky, ale i takových věcí, jako jsou lubrikační gely nebo gely pro intimní hygienu. Přece jen tyto výrobky používáte na své nejcitlivější partie...

poševní suchost aneb proč nejste dost vlhká

Suchost poševní sliznice postihne v životě každou ženu. Často o tomto problému nemluví, protože je to pro ně choulostivé a obtížné. Nakonec se cítí nejistě a rozpačitě a to může ovlivnit jejich sexuální život. 

jak vlastně vypadá normální poševní prostředí?

Za normálních okolností se v pochvě nachází různé typy bakterií. Důležitým druhem jsou laktobacily. Ty nám zajišťují zdravé poševní prostředí a optimální pH. Cukry přeměňují na kyselinu mléčnou, která zajistí kyselé pH pochvy. Toto kyselé prostředí zabraňuje šíření choroboplodných zárodků. Poševní suchost trápí hlavně v sexuálním životě. Pokud nejsou rodidla dostatečně vlhčena poševním sekretem, pohlavní styk je pro ženu utrpení. Během styku cítí bolest a dochází k poranění pochvy, nepříjemné pocity cítí dobu po aktu. Celá situace může vést k pochybnostem o vztahu, přesto se jedná problém, který může během, chvíle vyřešit.

problémy při milování dokáže polámat jakkoliv silný vztah

Během styku je poševní stěna stimulována a ta dává do mozku podněty k vylučování sekretu. S tím je úzce spojen i ženský hormon, estrogen. Pokud je tvorba tohoto hormonu narušena, ovlivní to i vlhkost ve vagíně. Estrogen je uvolňován vaječníky, a proto nejběžnějším původcem poklesu hladiny estrogenu je menopauza, kdy vaječníky přestávají vytvářet hormon, a poševní stěna se ztenčuje.

proč to najednou nejde?

S vysušování sliznice se můžeme setkat taky v různém období menstruačního cyklu, v průběhu těhotenství, po porodu i během kojení. Po porodu je ženám pohlavní styk doporučován až po šestinedělí. Má to svůj důvod. Vaginální prostředí je narušeno, často i poraněno a navíc se tělo vyrovnává s hormonálními výkyvy. Suchost je v tomto období naprosto normální a postihuje velké procento žen. Dopřejte porodním cestám čas na regeneraci. Za krátkou dobu se vše vrátí do normálu. 

Neházejte flintu do žita, nepochybujte o svém vztahu o své lásce nebo náklonnosti k partnerovi. Zkuste to vzít za jiný konec. Nezměnili jste třeba antikoncepci, nebo jste ji třeba vysadili, nezačali jste brát antidepresiva, antihistaminika nebo antibiotika, léky na vysoký krevní tlak, nebo jste podstoupili chirurgický zákrok? Pokud si nejste jistá, zajděte si za lékařem a řekněte jí o problému. Problém tak můžete vyřešit během jedné návštěvy.  První co mne napadlo při vyhledávání této problematiky je pít, pít a zase pít. Ne alkohol, ale tekutinu, nejlépe čistou vodu. Lidé si to často neuvědomují, ale špatný pitný režim stojí za celou škálu problémů. Obezita, vysoký krevní tlak, bolest hlavy, nepravidelná menstruace, špatné vylučování, zápach při močení, únava, špatná pleť, vrásky a námi diskutovaná suchost. Pokud tělo nemá dostatek tekutin, začne přijímanou tekutinu šetřit a ukládat pro činnost důležitých srdce, mozku, toku krve. Darovali jste někdy krev nebo plazmu? Já ano a vždy mi bylo kladeno na srdce, abych po odběru vypila alespoň 2 litry vody. Jednou vedle mne seděla slečna, která tuto podmínku nedodržela. Její krev byla natolik hustá, že stěží prošla injekcí. Nakonec byla poslána domů, protože by jí celý odběr mohl uškodit.

Vodu doporučuji z toho důvodu, že některé čaje způsobují odvodnění a sladké šťávy zadělávají na ideální prostředí pro kvasinky. Navíc mění pH v těle. Kolik mám vlastně vypít vody? Internet nám nabídne dlouhé vzorečky s gramy svaloviny v těle, nebo prostě plácnou litr sem litr tam. Během studií na vysoké škole jsem narazila v přírodovědném předmětu na paní profesorku, která využívala sílu přírody. Vyráběla si domácí vonné oleje, masážní oleje a zajímala se celkově o zdraví. Tehdy jsem se zeptala i jí. Kolik vlastně vypít vody? Řekla mi, že každý z nás potřebuje něco jiného a nedá se to stanovit. Proto denně vypijte tolik vody, dokud je vaše moč co nejsvětlejší a to udržujte po celý den.

špatný pitný režim vede ke spoustě problémů organismu

Pokud ani jedna z vyjmenovaných možností se na vás nevztahuje, doporučuji menstruační kalíšek. Používání tamponů způsobuje tlak na čípek a vstřebává veškerou tekutinu. Během menstruace tampon sliznici vysušuje a tento problém může přetrvat i po menstruaci. Stejně tak používání vložek. Tekutina sice odchází přirozenou cestou, ale samotné vložky nejsou příliš prodyšné. Bakterie zachycené ve vložce také způsobují vysychání. Menstruační kalíšek není nasákavý, přizpůsobuje se tvaru těla a hlavně se tekutina nerozkládá. Je vytvořený z měkkého materiálu, nevyvíjí tak tlak na poševní stěnu. Kalíšek si můžete opatřit v jakékoliv velikosti, barvě a je vyrábí se z různých materiálů. 

zaměřeno na milování

Shodneme se na tom, že suchost je zabijákem sexu. Svěřte se svému partnerovi, nebojte se mu říci, že vás společné chvíle „děsí“. Zkuste něco nového. Pomůcku, sledování erotických filmů, erotické knihy, milostná předehra nebo jen masturbace, orální sex, naveďte svého partnera. Pokud vám stud nedovolí svěřit se partnerovi, zkuste se svěřit kamarádkám. Často mají zkušenosti, o kterých se vám ani nezdá. Oddalování nebo vyhýbání se sexu problém nevyřeší. Násobí se ve vás stres a pak je celá situace ještě horší.

problémem může být kosmetika

V diskuzích na internetu jsem narazila na ženy, které tento problém měly po běžných sprchových gelech či mýdlech. Mýdla jsou míchána tak, aby očistila pokožku a hlavně ji zbavila kožního mazu. Jednoduše řečeno - odmašťují. Takový drastický zásah do mikroflory vagíny způsobí suchost raz dva. Pak se stačí obrátit na správný intimní mycí gel, který vyrovná pH. Pokud vám intimní gely nepomáhají, nestyďte se vyzkoušet lubrikační gely. Rovnou vyhledejte šetrné přírodní gely. Obsahují přírodní oleje, agar, gumu a využívají sílu bylin a dalších rostlin. Proč doporučuji hned ty přírodní? Protože ty „nepřírodní“ jsou koktejlem chemie, barviv, konzervantů, parfémů a mohou způsobit alergie. Nastávající maminky se nemusí obávat a těm čerstvým maminkám pomáhají navrátit se k sexuálnímu životu. 

Přírodní lubrikanty bych doporučila všem ženám, ať už je jejich problém emocionální nebo fyzický. Na trhu najdete lubrikanty stavěné na míru budoucím maminkám, nebo lubrikanty, které pomáhají při léčbě kvasinek. Můžete je užívat, i pokud se o miminko pokoušíte, v době kojení i po porodu. Proč je to důležité? Protože se sliznice po porodu regeneruje a přírodní lubrikanty obsahují léčivé látky, které ji s obnovou pomohou.

O vlhkosti pochvy rozhoduje i emocionální rozpoložení. Těžce se dosahuje uvolnění, pokud hlava neustále utíká k pracovním povinnostem, k složitým vztahům, k děsivé noční můře nebo k špatným událostem. Relax je stejně důležitý jako pitný režim, zdravá strava a smích. K relaxování přizvěte i partnera. Dopřejte si masáž, poslechněte si hudbu, navoďte atmosféru příjemnou vůní, použijte olejíčky s všestranným využitím. Nalijte si sklenici vína, napusťte vanu a odpočívejte. A nezapomeňte, pracujete, abyste žili, nežijete, abyste pracovali.