Ere Perez: Nejočekávanější přírodní značka makeupu je konečně u nás!

11

Make-upy, řasenky, tužky na oči, rtěnky, pudry... Dlouhotrvající, pečující a šetrné k pleti. V krásných barvách — přirozených i odvážných — veganským složením a v povedených obalech. Představuji vám australskou přírodní, clean beauty dekorativní kosmetiku Ere Perez. Je přesně taková, po jaké moderní žena touží. Tento článek jsme napsali cca před 7 lety...

Sen o čisté a udržitelné Ere Perez se zrodil v Mexiku, splnil se v Austrálii

Ere Perez není jen jméno značky dekorativní kosmetiky, ale hlavně jméno její zakladatelky. Ere se narodila v Mexiku. A tak není divu, že má v krvi smysl pro ženskou krásu a lásku k přírodě. Naučila se vnímat zdraví jako důležitou hodnotu života. Poté, co se přestěhovala do Austrálie, toužila vytvořit kolekci líčidel, ve kterých zkombinuje krásu, péči, zdraví a šetrnost k přírodě. A svůj sen si splnila. V roce 2004 založila kosmetickou značku a dala jí své jméno. Tenkrát vyrazila dech kosmetickému světu mandlovou řasenkou, která se ihned stala bestselerem.

ere_perez_logo_skincare_clean_beauty_prirodni_dekorativni_kosmetika_makeup

Ikonickou řasenku s mandlovým olejem, kterou se Ere Perez proslavila, můžete mít i dnes. Stále drží krok s nejnovějšími řasenkami

 

V čem spočívá výjimečnost přírodní dekorativky Ere Perez?

Je to jednoduché – Ere se vždy soustředí na 2 hlavní věcí. Zaprvé je to složení. Jistě víte, že na Ladybio najdete jen přírodní kosmetiku bez chemických látek. Ere Perez není výjimkou. Pro své výrobky vybírá oleje, minerály, výtažky a extrakty z rostlin nejvyšší BIO kvality. Odmítá ve složení umělé látky, které jsou v běžné dekorativce dostupné — parabeny, talc, propylene glycol, BHT & BHA, imidazolidinyl urea, paraffin, petrolatum, nanočástice, minerální oleje a podobné. Make-upy jsou lehké a vyživují pleť, nemusíte se bát ucpaných pórů nebo přesušení. Řasenky, tužky na oči a oční stíny běžně používají ženy s velmi citlivýma očima i ty, které nosí kontaktní čočky. Každé líčidlo vylepší nejen vizáž, ale zároveň dodá pleti vitamíny, hydrataci a ochrannou vrstvu.

A zadruhé – čímž si nás Ere Perez získala – je to univerzálnost a praktičnost. Barvy rtěnek, tvářenek a očních stínů jsou namíchány tak, aby slušely několika barevným tónům pleti. Stává se vám, že svou oblíbenou rtěnku nemůžete nosit v létě, protože nesedí opálení? Ere Perez se takovým barvám snaží vyhnout a naopak hledá ty, které si budete moci užívat po celý rok.

Skvělostí jsou ilustrační obrázky, které doprovázejí každý výrobek. Odstín jednoho make-upu si můžete prohlédnout na několika ženách s různou barvou pleti. Inspirací byly ženy z Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Austrálie, severní Evropy, zkrátka z celého světa.

ErePerez-MakeupWheel-CornSettingPowder-03

To by bylo na úvod. Pojďme se už na Ere Perez detailně podívat!

Chutná svačinka pro pleť — dáte jí marmeládu, nebo nektar?

Začneme zlehka. Nejdříve dáme pleti výživu a péči. Už samotné názvy napovídají, že pleťová péče je „mňamózní“. Na jídelním lístku nejdříve najdete zelené povzbuzující sérum, které vyhladí a zpevní pleť. Dodá první dávku hydratace a celkově ji probudí k životu. Jako druhý chod doporučujeme cypřišový nektar. Je bohatý na vitamíny a antioxidanty. Revitalizuje pleť, redukuje znaky únavy a spravuje pleť od poškození sluníčkem. Ideální na léto! 

Tím ale menu nekončí. Pokud vaše rty a oči hladoví po výživě, která by zatočila se známkami stárnutí, Ere Perez utloukla brusinkové máslo. A jak zahnat chuť na něco sladšího? Papájová marmeláda vám přijde vhod na cestách i doma. Její pečující balzámová konzistence zatočí se suchou pokožkou, odřeninami, štípanci i jizvičkami. Koktejl živin můžete kdykoli během den doplnit bylinným tonikem, které osvěží pleť, revitalizuje a dodá základní balíček vitamínů a antioxidantů. Dobrou chuť!

 

Přírodní make-up namíchaný z ovesného mléka a broskvovým výtažkem

Make-up je základem líčení většiny žen. Zakryje nedostatky a barevně sjednotí pleť. Ere Perez vám dává na výběr - buď Make-up s ovesným mlékem (což je středně krycí přírodní makeup s velmi dobrou hydratací a freš, anglicky "dewy" efektem). Tento přírodní makeup hydratuje pleť do hloubky a neucpává póry. V tubičce najdete unikátní složení ovesných vloček, vitamínu E a broskve. Kromě makeupu si můžete skvělý podklad vytvořit i korektorem. I na něj Ere Perez myslela – vytvořila krémové korektory s Arnikou a ještě krémovější, na pleti však neviditelné, korektory s Liči. 

Celý základ líčení můžete zafixovat transparentním kukuřičným pudrem. Celý den udrží pleť matnou.

ere-perez-mrkvova-tvarenka

Pohlaďte tváře sluníčkem a zdravím z Mexika a Austrálie

Opálené pleti a nude looku náramně sluší přirozeně se třpytící lícní kosti. Ty vykouzlíte vanilkovým rozjasňovačem. Je ale více míst na těle, kde můžete rozjasňovač rafinovaně použít — oční víčka, vnitřní koutky očí, čelo, rty, klíční kosti, ramena, šíje, pokud máte top s hlubokým zadním výstřihem a vlasy vyčesané vysoko. Opálení zvýrazníte bronzerem 2v1. Paletka se totiž vždy skládá ze dvou odstínů, bronzeru a tvářenky. Je vyrobený z rýže, proto skvěle drží celý den. Může se vrstvit, je vysoce hladký a jemný.

 

V zimě spíše oceníte barvu ve tvářích. K tomu Ere Perez navrhla multilíčidla. A protože tváře a rty snesou stejnou barvu, Ere Perez vymyslela tvářenky a barvu na rty 2v1. Balzámové mrkvové multilíčidlo je v kelímku a nanést jej můžete prstem. Je hladké, plná antioxidantů, živin a extraktu z mrkve. Multilíčidlo je v zrcadlovém kelímku, který poslouží jako zrcátko.

Ere-Perez-lesk-na-rty-s-mangem-3ml

Lip & Cheek Tint vypadá jako lesk na rty, kterým ale je a není :-) Opět se jedná o líčidlo 2v1 - tint luxusně barví, proto s ním pracujte rychle a dbejte na velmi hydratovaný podklad. Drží ale celý den! Použijte jej na rty a tváře. Nanáší se pěnovým aplikátorem a nabízí dvě krásné jasné barvy. Složení je bohaté na hydratační látky a antioxidanty, které Ere Perez získala z červené řepy.

Veganský přírodní makeup a líčení obohacené o superingredience

I ženy s nejskromnější výbavou kosmetické taštičky kladou důraz na rty. Přestože nehledají výrazné barvy, touží po hebkých, plných rtech. Ere Perez vytvořila spoustu typů produktů pro nude líčení i pro divy s touhou po rudých rtech.  

 

Líčení očí s profi přírodní kosmetikou je vždy zábava

Na začátku jsem psala, že Ere Perez v roce 2004 debutovala na poli dekorativní kosmetiky s mandlovou černou řasenkou. Tu si stále můžete pořídit. Nebo můžete sáhnout po další z jejích sester. Hnědé, voděodolné s avokádem nebo čiré s aloe vera. Rádi rámujete oči tužkou? V Ere Perez se zrodily jojobové tužky na oči s ohledem na citlivé oči. Nalíčíte s nimi ostrou linku, ale snadno ji také rozmažete do kouřového líčení. A přírodní látky vždy stimulují růst řas, což považuji za absolutní bombu!

ereperez-papajova-marmelada

Prvotřídní kosmetické štětce jsou vyrobené z udržitelného hliníku

Ere Perez ví o líčení mnoho, proto zná tajemství dokonalého make-upu — kvalitní nářadí. Tím myslím kosmetické štětce a doplňky k líčení. Kombinace bílé, šedé a stříbrné barvy budí dojem luxusu a čistoty, což je mi nesmírně sympatické. I to, že jsou vyrobené z eko materiálů. Rukojeti jsou z kukuřičné pryskyřice, ty novější z udržitelně zpracovaného a získaného hliníku a štětiny a objímky z recyklovaných materiálů. V arzenálu najdete kosmetické štětce pro zapracování make-upu, pudru, očních stínů i rtěnek. Nezbytností je ořezávátko na tužky a třešničkou na dortu jsou kleštičky na řasy.