Přírodní a bio make-upy

Přírodní i BIO makeupy jsou stále populárnější volbou pro ženy, které si přejí spojit krásu s péčí o svou pleť a životní prostředí. Tyto kvalitní clean beauty makeupy jsou vyrobeny z kvalitních přírodních ingrediencí, které nezatěžují pokožku škodlivými chemikáliemi. Přírodní makeupy nabízejí širokou škálu odstínů a produkty, jako jsou organické rtěnky, minerální pudry, rozzářovače a oční stíny. Při používání přírodních makeupů se můžete cítit dobře jak o svůj vzhled, tak o životní prostředí.

Ere-Perez

1 položek celkem
Jjrm0rns
Nové odstíny!
1 179 Kč

Ovesný přírodní makeup pro šťavňatý vzhled a hydratovanou pleť Krémová konzistence,...

1419

Jak vybrat nejlepší přírodní makeup?

Přirozený, zkrášlující, jako druhá kůže. To jsou první tři slova, která si vybavíme, když se zamýšlíme nad tím, jaký by měl make-up být. Ale chceme od něj ještě více — aby držel co nejdéle, aby nezatěžoval pokožku (ba naopak, zlepšoval ji), aby se snadno nanášel, dlouho vydržel, byl za příjemnou cenu. Jak se ale vyznat v nabídce make-upů a vybrat si ten správný?

Přírodní, minerální, BIO vs. chemický make-up

Nejdříve se podíváme na složení. Trh nabízí celkem tři druhy make-upu: přírodní, minerální a chemický. Chemický make-up je typický pro nabídku konvenční kosmetiky. Dobře kryje, dobře drží, dobře voní. Ale často obsahuje látky, které jsou komedózní (ucpávající póry). Pleť se pod ním potí a mastí. Za příjemnou vůní a dlouhotrvajícím efektem stojí syntetické látky, které pronikají hluboko do pokožky a zanechávají tam stopy v podobě toxinů. Silikony se dokonce dostávají do krevního řečiště, kde působí jako hormonální disruptor. Odtud mohou pramenit problémy s plodností. V chemických make-upech můžete také najít Isopropyl alkohol — mimo jiné hořlavé změkčovadlo používané v ofsetovém tisku a automobilovém průmyslu. Umělé UV filtry se taktéž zarývají hluboko do pokožky a toxiny z nich se mohou ukládat například v lymfě. Pleť, která je dlouhodobě zatěžována chemickým make-upem, vyžaduje intenzivní péči — pravidelně odličovat, čistit a detoxikovat. Spousta práce a rizik, nemyslíte? Známe příjemnou cestu, jak sjednotit pleť.

Například přírodní nebo BIO make-upy nabízejí také dobrou kryvost a dlouhodobý efekt. Častěji jim ale chybí atraktivnější vůně. To proto, že neobsahují umělé parfemace. Přirozená vůně, která je většinou těžší, vychází z přírodních ingrediencí. Vůně je však jen chvilkovou záležitostí. Ihned po zapracování do pokožky po ní není stopy. Základem přírodních make-upů jsou rostlinné oleje a extrakty a naturální vitamíny. Kromě sjednocení barvy pleti a zakrytí nedostatků nabízejí přírodní make-upy péči téměř totožnou s výživou pleťových krémů. Pleť i pod velmi dobře krycím přírodním make-upem dýchá, je hydratovaná, zklidněná a chráněná před UV zářením.

Minerální make-upy patří většinou do rodiny přírodní kosmetiky. Základ tvoří minerály z nerostů. Jsou lehké, dobře sjednocují pleť a neobsahují zbytečnou chemii. Rizikem je ale minerální make-up s mastkem (talc). Ten při dlouhodobém užívání ucpává póry. Může také obsahovat azbestová vlákna, která jsou nebezpečná. V tak malém množství samozřejmě nehrozí žádná újma, ale mastku je dobré se vyhnout v každém případě.

Přírodní make-up a líčení podle typu pleti

Jakmile si ujasníte, jaký typ make-upu chcete pro svou pleť, zaměřte se na specifické požadavky vaší pleti. Potřebuje hydratovat? Zmatnit? Zakrýt silné akné? Nebo jen lehce sjednotit barvu? Make-up podle typu pleti dělíme na:

  • Tuhý make-up v tyčince na první pohled vypadá jako velký korektor, a v podstatě takový i je. Velmi dobře kryje nedostatky a uhlazuje pórovitou pleť. Rychle a snadno se nanáší. Je vhodný pro problematickou pleť.
  • Tekutý make-up se nejčastěji objevuje ve skleničce či tubě. Je řídký, lehký, dobře se roztírá a nabízí několik stupňů krytí. Může se vrstvit. Vhodný je pro všechny typy pleti, nejvíce pro normální, suchou, zralou a citlivou pleť.
  • Krémový make-up je stejně jako tekutý make-up k dostání nejčastěji ve skleničce nebo tubě. Dobře se zapracovává a má o něco lepší krycí vlastnosti. Vhodný je zejména pro problematickou pleť.
  • Kompaktní make-up vypadá jako pudr — je to lisovaný prášek v pouzdře. Má hustou dobře krycí konzistenci, která nejvíce vyhovuje problematické a mastné pleti. Není příliš vhodný pro zralou a suchou pokožku, protože může zvýrazňovat vrásky a šupinky.
  • Pěnový make-up si oblíbí zejména pleť, která nepotřebuje mnoho krytí. Našlehaná konzistence sjednotí tón pleti a dodá ji hedvábný vzhled.

 

Bez kosmetického štětce nebude výsledek dokonalý

Ano, make-up snadno a rychle nanesete jen prsty. Ale je to plýtvání a výsledek nikdy nebude tak dobrý jako zapracování kosmetickým štětcem nebo houbičkou. Na zapracování make-upu doporučujeme vybírat ze štětců se středně dlouhými štětinami s kulatou rovně nebo šikmo střiženou hlavou. Kratší štětiny a houbičky jsou ideální k práci s hutnějšími make-upy, aby se lépe dostal do pórů a vrásek. 

My dáváme přednost hypoalergenním syntetickým vláknům z recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Příkladem jsou například kosmetické štětce na make-up Ere Perez s nylonovými vlákny. Rukojeti jsou vyrobené z kukuřičné pryskyřice a objímky z recyklovaného kovu.

 

Přečtěte si v LadyBio magazínu:

4 typy líčení, bez kterých se neobejdete

Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace

Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší

Jak a čím se dělá permanentní make-up?

Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?

Jednoduchý návod, jak čistit kosmetické štětce

Minerální make-upy patří často mezi TOP pleťová líčidla

Minerální make-upy, jak už název napovídá, obsahují minerály, které vyživují pokožku, dodávají ji vitamíny a stopové prvky, chrání ji před okolními vlivy a vytvářejí přirozený look. Jsou vhodné zejména pro mastnou a smíšenou pokožku, protože velmi dobře absorbují mastnotu, nevytvářejí mapy, nezalézají do vrásek a mají matující efekt. Pokud od make-upu požadujete extra výdrž, zafixujte ho transparentním pudrem, doporučujeme například Ere Perez kukuřičný pudr. Nejlépe se nanášejí kabuki kosmetickým štětcem nebo multifunkčním štětcem. V LadyBio nabídce najdete štětce z eko a recyklovaných materiálů.

Přírodní tekutý make-up na bázi vody je nejvhodnější pro suchou pleť

Složení tekutých make-upů je založené na zvláčňujících látkách, které zjemňují pleť a dodávají ji vlhkost. Konzistence je velmi jemná a dobře se přizpůsobuje pleti. Nemusíte se proto bát zvýrazněných šupinek nebo suchých míst. K perfektnímu nanesení používejte kosmetický štětec na make-upy, multifunkční štětec nebo houbičku. V naší nabídce najdete štětce z eko a recyklovaných materiálů.

S krémovým přírodním make-upem nešlápnete vedle

Krémové makeupy se vyrábějí nejčastěji v lahvičce nebo v tubě a budou tou nejlepší volbou pro zralou pleť. Krémový makeup bude také tím nejlépe krycím. Mívají různý stupeň kryvosti a vyrábějí se pro různé typy pleti. Krémové make-upy v naší nabídce mají hedvábnou konzistenci, velmi dobře se zapracovávají a přírodní složení je založeno na rostlinných výtažcích.

Nejlepší makeup na problematickou pleť je ten středně až hodně krycí, který ale na pokožce není vidět

Nám se osvědčila kombinace korektorů od Ere Perez s makeupem Ovesné mléko. Je to zatím ten nejlepší přírodní makeup, který jsme kdy měli. K perfektnímu nanesení používejte kosmetický štětec se širokou hlavou nebo multifunkční štětec. V naší nabídce najdete štětce z eko a recyklovaných materiálů.