ili elua

Webová stránka značky: ili elua

Přírodní minerální opalovací krémy & dokonalá hydratace po opalování!

b fff ef

Proč na bezpečném a přírodním opalování záleží

Přetěžování Země má své důsledky: povodně, vymírání druhů, nedostatek vody, sucha a ničení ekosystémů. Je jen na nás, jak zodpovědně se postavíme k naší Planetě. Zpomalení ekologické katastrofy můžeme dosáhnout pouze tím, že budeme využívat co nejméně zdrojů. Musíme také zabránit tomu, aby se do našeho životního prostředí dostávalo stále více škodlivých přísad, jako jsou mikroplasty, minerální oleje a změkčovadla. Kosmetických produktů, zejména opalovacích krémů, je bohužel stále příliš mnoho a jejich složení i obaly jsou jich plné.

Strategie udržitelnosti

Opalovací produkty ili elua jsou vyrobeny v Německu. Celá výroba je situována také zde - přes stáčírnu až po výrobce tub a přepravních krabic. Výroba je certifikována podle normy COSMOS pro kontrolovanou přírodní a bio kosmetiku a je financována Spolkovým ministerstvem hospodářství a energetiky. Většina surovin ili elua je do Německa přepravována lodí nebo po zemi, takže se lze do značné míry vyhnout letecké dopravě. Z ekologických důvodů nejsou používány žádné neekologické suroviny, jako je například necertifikovaný palmový olej.

ff d

Ekologie obalů

Tuby, ve kterých jsou opalovací přípravky balené, jsou 100% recyklovatelné a mají prestižní certifikaci RecyClass (Code 2) pro Evropu. Ve srovnání s mnoha jinými tubami je plně recyklovatelná nejen tuba, ale i HDPE uzávěr. Stejně jako u přepravního obalu jsou pro tiskařské barvy jsou použity pouze inkousty na vodní bázi, šetrné k životnímu prostředí, které neobsahují žádné minerální oleje ani změkčovadla. Všechny podstatné informace jsou pro vás umístěny na tubus samotný, abychom se zcela obešli bez vnějšího obalu, věrni heslu „méně je více“! Při expedici sázíme na jednoduché a funkční přepravní krabice z vlnité lepenky a travního papíru, které jsou navíc plně recyklovatelné. Z obalového materiálu využíváme vše, co k nám jako do sběrného místa v Hradci Králové donesou sami zákazníci (typicky již použité krabice z jiných e-shopů). Přestože děláme vše pro to, abychom našli nejvhodnější a k životnímu prostředí nejšetrnější obalové řešení, požadavky na obaly v kosmetickém a e-commerce průmyslu jsou vždy extrémně vysoké. Co se týče balení, použili jsme opakovaně použitelný airless dávkovač z monomateriálu, který lze doplňovat libovolně často a mimochodem je vhodný i do kabelky. 

Revoluce na trhu s kosmetikou na ochranu proti slunci

Žádné kompromisy v pohodlí při nošení, žádné škodlivé přísady – protože opalovací mléko je každodenní produkt, který má chránit naše zdraví!

  1. Minerální ochrana proti slunci má nevýhodu v tom, že často silně bělí a je obtížné ji aplikovat kvůli své tuhé struktuře. S ili elua jsme ale stvořili krémový zážitek, který není v žádném případě bělejší než chemická opalovací mléka.
  2. Na trhu je mnoho minerálních přípravků na ochranu před slunečním zářením, ale žádný netvrdí, že je plně udržitelný. To měníme.
  3. Prevence je základ! Proto je pro nás osobním zájmem poskytovat informace o rizicích UV záření, o účincích přísad na tělo a životní prostředí a o správném používání sluneční ochrany.

e

Zakladatelský příběh

„Dřív jsem téma ochrany před sluncem zanedbávala – intenzivní opálení pro mě bylo důležitější než zdraví pokožky. O deset let později mě štvou drobné vrásky na obličeji a dekoltu a spousta mateřských znamének, z nichž některým se dalo určitě vyhnout. Moje pleť je teď o to citlivější a o to lépe ji chci chránit a pečovat o ni. Ochrana před sluncem je proto součástí mé každodenní kosmetické rutiny. Konvenční pleťové přípravky mi po krátké době způsobují nepříjemný pocit na kůži. Když se pak podíváte na složení, tento pocit se šíří přímo do oblasti žaludku. Proto jsem vždy hledala opalovací mléko, které neškodí mně ani životnímu prostředí. Opalovací mléko, které si rádi nanášíte i ráno při odchodu do práce. Bez bělení, lesku nebo ucpávání pórů. Protože předtím na trhu žádný takový produkt nebyl, vyvinuly jsem ili elua.“

– Britt Heinker, spoluzakladatelka –

„Bohužel jsem si až příliš pozdě uvědomila, jak důležité je pravidelně chránit svoji pokožku před UV zářením. To, že jsem to neudělala, se mi po letech vymstilo. Od doby, co jsem se začala více zajímat o ochranu své pokožky, jsem vyzkoušela různé opalovací krémy. Nejprve ty s chemickými filtry a poté ty s minerálními. Ale pořádně mi nevyhovoval žádný produkt. Dlouho jsem také neznala problematiku znečištění životního prostředí používáním komerčně dostupných opalovacích krémů. Když jsem potkala Britt, představila mi svůj obchodní koncept. Byla jsem tak nadšená, že jsme se rozhodly spustit ili elua společně. ili elua mléka jsou teď nedílnou součástí mé péče o pleť.“

– Almut Nießen, spoluzakladatelka –

ilielueavelkoobchod

2 položek celkem
ilielua pece po opalovani
od 499 Kč

Mléko po opalování, denní tělové mléko, péče o obličej a tělo v jednom! osvěžující a...

4788
ilielua opalovaci krem 200ml lsf30
od 749 Kč

Nezanechává nepříjemné bílé stopy na pokožce  Vysoká a efektivní ochrana před...

4750

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem