Aby vás léto tam dole nepřekvapilo

Všichni k vodě! A všichni zase ven. Jak přežít ten věčný koloběh koupání, mokrých plavek a osobní hygieny kdesi v kempech a na koupalištích? Pánům to možná tak dramatické nepřijde. Jenže ženy jsou v tomhle směru mnohem (opakuji mnohem) citlivější a potřebují pravidelnou kvalitní péči. Léto nás ženy tam dole totiž často nemile překvapí, ať už jde o intimní záležitosti nebo těžké břicho z hranolek a langošů. Jak předejít kvasinkám, svědění a následkům gastronomických letních omylů?

vaginalnimykozy

Střevní a intimní mikroflóra je u žen velice úzce spojená. Jak na vaginální mykózy?

Před několika lety bylo trendem cokoliv, co bylo antibakteriální. Jenže bakterie jsou poměrně významnou součástí našeho zdraví. Lidské tělo okupuje miliarda prospěšných bakterií, které zajišťují jeho rovnováhu. Občas se to zvrtne a pak tento neviditelný kolos začne dělat potíže. Ženské intimní zdraví závisí především na této mikrobiologické rovnováze. Střevní a intimní mikroflóra je zejména u žen úzce spojená. Potíže v intimní oblasti a močovým ústrojím z anatomických důvodů často pochází od bakterií ze střev. Můžete tak pořád chodit na gynekologii a rozčilovat se, že se vám potíže vrací.

Jak v létě předejít mykózám?

  1. Noste si s sebou náhradní spodní díl od plavek. Nezůstávejte v mokrém a vždycky, když vylezete z vody, se převlečte.
  2. Nikde si nesedejte. No, je to tak. Nesedejte si na veřejných záchodech ani třeba v sauně. Většina nemá tolik soudnosti jako vy.
  3. Pravidelně se myjte. Každý večer.
  4. Nezůstávejte ve stejném spodním prádle. I když jste třeba v kempu a máte divoký program, prostě se na noc převlečte do nového. Pokud vám spodní prádlo chybí na počty, přeperte ho v tělovém mýdle.
  5. Používejte šetrné antibakteriální intimní mýdlo. Takové kvalitní intimní mýdlo dokáže spoustu průšvihů zarazit už na začátku.
  6. Občas si intimní místa opláchněte octem zředěným vodou. Jestli vás to bude pálit, funguje to. Po takovém opláchnutí se budete cítit jako znovuzrozená.
  7. Používejte kvalitní hygienické pomůcky. Pořiďte si vložky v bio bavlně, bez parfemací a z kvalitního prodyšného materiálu, nebo rovnou kalíšek. Nenoste navoněné plastové hrůzy, které jsou problémem samy o sobě.
  8. Používejte kondomy. Co dodat, že.
  9. Pečujte o své zdraví a podpořte ho kvalitními doplňky stravy zaměřenými na intimní a střevní mikroflóru.

Prebiotika + probiotika = Synbiotika. Čím zlepšit nejen špatné trávení?

Tomuto prospěšnému osídlení těla bakteriemi se říká mikrobiom. Má vliv na naši imunitu i psychickou pohodu. Mikrobiom se potřebuje něčím živit a potřebuje také určité podmínky pro svou plnou spokojenost. Prebiotika jsou potraviny, které nám pomáhají vytvořit prostředí vhodné pro výskyt dobrých bakterií. Probiotika jsou přímo souborem těchto bakterií a pomocí nich si je doplňujeme, pokud nám z nějakého důvodu chybí (např. jsme po kúře s antibiotiky). Pravidelným užíváním prebiotik a probiotik pomůžete tělu tuto rovnováhu udržet.

Možná ani nevíte, že by vaše střeva potřebovala vzpruhu. Kdy se hodí synbiotika?

  • Po ránu vás pobolívá břicho v dolní oblasti, někdy máte i křeče. První ranní potřebou se to většinou vyřeší.
  • Vaše stolice je kašovitá. Zatím jste nevypozorovali, kdy a proč se to děje. Máte tušení, že to souvisí s jídlem.
  • I po třicítce se vám pořád tvoří akné, které nechce zmizet. Často se pupínky dlouho hojí.
  • Máte kolísavé nálady, propadáte melancholii a někdy se vám nechce z postele.
  • Chytíte každý bacil, který se na vás zazubí.
  • Máte nafouklé břicho.