Nefrit přitahuje lásku a finance

Příroda je úžasná... Vytváří kolem nás tolik krásného... Umí vykouzlit tolik nádherných tvarů, barev, ornamentů, struktur. Nejen živé stromy, květiny, zvířata jsou obdivuhodné. Spojením různých prvků vznikají nádherné kamenné útvary. Svými fyzickými vlastnostmi byly využívány k různým účelům - třeba jako stavební materiály, zbraně, nářadí... Ty na pohled zajímavější se používaly k výrobě šperků, ozdob, jako talismany nebo k rituálním a léčitelským obřadům.

Sperky_z_nefritu_ucinky
 
Už v historii jim byly přisuzovány mystické schopnosti, připravovaly se pomocí nich léčivé lektvary nebo pomáhaly ke zmírnění psychických i fyzickým obtíží. Spousta drahých kamenů měla své místo jako ochranné amulety. Minerální kameny v korunách králů neměly jen funkci estetickou, ale především měly panovníka chránit, dodávat mu sílu, zdraví a podporovat jeho moc. Švýcarský fyzik Walter Starck dokázal, že kameny mají stejnou frekvenci elektromagnetického záření, jako kmitání buněk v našem těle, díky tomu mají zázračnou schopnost působit harmonicky na naše tělo. Kameny se skládají z prvků, které jsou přítomné i v našem těle. Mají schopnost vstřebávat, předávat i vyzařovat energii. Pokud jste citlivé duše, určitě jejich účinky pocítíte na vlastní kůži.

Drahé kameny v panovníkově koruně neukazovaly na přepych, ale měly hlavu země ochraňovat 

Vzhled a naleziště Nefritu

Nefrit je drahokam tmavě zelené barvy, výjimečně bílý. Je oblíbený pro svůj dokonalý lesk. Je označovaný, jako dvojče Jadeitu, ten bývá bílý, žlutý, oranžový, zelený, ale často se dobarvuje i na různé jiné odstíny, stejně tak, jako Nefrit. Oba kameny mají stejné účinky, takže i když se uvádí pod stejným názvem, nebo se zaměňují, energetické působením bude pravděpodobně stejné. I tyto kameny mají různé stupně kvality, proto můžeme koupit od těch levnějších, po ty opravdu vzácné a velmi drahé. Největší naleziště jsou na Sibiři, v Číně, Barmě, Austrálii, Kanadě. 

Nefrit nebo Jadeit?

Jak to tedy je? Nadřazeným pojmem pro tyto dva minerální kameny je “Jade”. Nefrit se liší od Jadeitu v jemných detailech a chemickém složení a pozná je opravdu asi jen odborník. Jadeit je totiž pyroxen a Nefrit patří mezi amfiboly. Některé kultury, například Číňané, používají pro oba kameny jeden název. Levnější varianty jsou stejně tak hezké. Rozdíly mezi nimi ocení hlavně sběratelé.  

Historie Nefritu

Velmi oblíbeným byl ve staré Číně a Babylonu. Lidé věřili, že dokáže pomoct při řešení neočekávaných situací. Číňané ho používali při různých duchovních obřadech. Staré čínské přísloví říká “Zlato je drahé, nefrit má ale neocenitelnou hodnotu”. Je uznávány už od doby kamenné a říká se mu “královský drahokam”. V jejich kultuře vyjadřoval 5 hlavních ctností císařů, kterými jsou odvaha, moudrost, spravedlivost, milosrdenství a skromnost. Čína se dokonce nazývá jako nefritové království. Má tedy dlouho historii a obdiv všech Číňanů. Oblíbené jsou hlavně jeho energetické účinky, protože je považován za médium mezi “nebem a zemí”. Na Novém Zélandu je stále považovaný jako vysoce cenný. Je vhodným dárkem k výročí svatby.  

Zajímavost ze světa Nefritu

Největším kámen Nefritu vytěžili v Barmě. Měl 175 tun a měřil 5,8 × 4,3 metrů – to už je ale pořádný kousek! Jeho cenu odhadli přibližně na 4 miliardy korun. Obrovský gigant vypadal jako obyčejný kámen, svoji typickou zelenou barvu získává až očištěním. Jedná se o jeden z největších Nefritů na světě. Ten opravdu největší se nachází v Číně, váží 260 tun a je z něj vyřezána socha Buddhy. 

Nefrit je tmavě zelený polodrahokam, ale dobarvuje se širokou paletou barev

Jak si vybrat ten pravý kámen?

Říká se, že každý má svou moudrost, intuici. Nejlépe tedy vyberete podle toho, který kámen se líbí vám nebo jestli vás něčím přitahuje. Můžete vybírat i podle znamení zvěrokruhu, energie, čaker, léčivých účinků na tělo i duši, vlastností. Každému kameni, je přiřazena planeta a element.

  • Receptivní energie - znamená, že kámen má uklidňující, tlumící, nebo harmonizující účinky. Vyzařuje ženskou energii jin. Náramky z kamenů by se měly nosit na levém zápěstí. Tyto kameny se dobíjí a čistí energií měsíčního světla.
  • Projektivní energie - znamená, že dodávají energii. Vyzařují mužskou energii jang. Náramky z kamenů by se měly nosit na pravém zápěstí. Kameny se čistí a nabíjí energií slunečního světla.  

Nefrit - Jadeit - detoxikační kámen

Ať už ten, nebo ten, oba mají podobné účinky. Má příznivé účinky na ledviny, močové ústrojí a tiší žal. Je starodávným léčivým kamenem Dálného východu. Nefritu i Jadeitu je přiřazený element vody. Pokud chcete léčit, odblokovat, nebo posílit srdeční čakru, je právě tento minerál vhodný. Všechny znamení zvěrokruhu, zejména Váhy, Blíženec, Rak, Beran, Býk mohou minerál nosit. Je kamenem receptivním, má tedy pozitivní vlastnosti ženské energie jin - uklidňuje energii. Jeho planeta je Venuše. Je vhodný pro muže i ženy a pro své vlastnosti i vzhled je oblíbeným doplňkem. 

Vlastnosti Nefritu

Nefrit i Jadeit přitahují lásku a finance. Minerál je spojen se srdeční čakrou, proto rozvíjí sebelásku a podporuje lásku k ostatním lidem. Vyzařuje pozitivní energii, která působí příznivě na životní vitalitu a svěžest. Je symbolem štěstí, přátelství, harmonie a moudrosti. Díky jeho ochranné síle se vám budou neštěstí a nehody vyhýbat. Dokáže zklidnit emoce a rozbouřenou mysl a pomoci vám k větší harmonii. Pomáhá udržovat v rovnováze energii jin a jang. Je vhodný jako ochranný kámen pro těhotné ženy a děti. Všem citlivým duším usnadňuje být v harmonii se svým tělem. Každému může pomoci nebát se projevit, čím doopravdy je ve své jedinečnosti. Ulevit může i při nadměrném stresu a fobiích. Ke šťastnému a spokojenému životu patří rozhodně zdraví, pokud budete nosit Nefrit, nebo Jadeit, před nemocemi vás bude chránit. 

Nefrit je symbolem štěstí, přátelství, harmonie a moudrosti 

Léčivé účinky

Potřebujete své tělo na začátku jara, nebo kdykoliv během roku, detoxikovat? Nefrit může podpořit právě očistu organismu a podpořit imunitu. Název Nefrit vznikl z řeckého “nephros” - ledvina. Jeho léčivé schopnosti jsou už od historie spojené právě s tímto orgánem a celým močovým ústrojím. Podporuje léčivé a hojivé procesy v těle. Dobrý vliv má na zažívací problémy. Chrání naše srdce a nervový systém. Zvyšuje plodnost a může usnadnit porod. Dobrý vliv má i na pohybový aparát, klouby a kosti. Uvádí se, že dokáže snížit náhlé horečky. Sám o sobě nevyléčí žádné nemoci, ani problémy. Může vám být v léčbě dobrým pomocníkem a jednou z možností, jak své zdraví podpořit.  

Čištění a nabíjení kamenů

Při získání minerálních kamenů se doporučuje ihned provést očištění a nabití energie, aby se na nás nepřenesly energie cizí. Další péči provádíme podle potřeby, nebo cca jednou týdně. Kamínky opláchneme vlažnou vodou, klidně i několik minut a osušíme jemnou látkou (v případě šperků pozor na bižuterní doplňky). Voda zbaví kameny nečistot a všech negativních energií. Nefrit a Jadeit není nutné nabíjet zářením. Můžete ho nechat odpočívat na nepřímém světle. Pozor si dávejte i na různé chemické, čistící, olejové a parfémové prostředky, které by kámen mohly poškodit, nebo zabarvit. Korálky z Nefritu bývají často povrchově dobarvené do požadovaného odstínu. Bývá uvedeno u výrobce. Pokud tomu tak je, může časem, nebo vlivem záření, původní barva vyblednout. Nemění to ale nic, na jeho účincích.