Vlasová kosmetika - zabalte slámu, vybalte poklad

Jednomu by se mohlo zdát, že používat vlasovou masku je zbytečný krok. Používá přece kvalitní šampon a kondicionér. Pravda ovšem je, že maska na vlasy dá vlasům mnohem více živin, než nezbytné duo šampon & kondicionér.

prirodni_masky_na_vlasy
 

Matematika je jasná

Maska by měla být aplikovaná minimálně patnáct minut a její účinky vydrží čtyři až pět umytí.
Kondicionér se smývá nejpozději do třiceti vteřin a jeho účinky vydrží do prvního mytí. 

Maska na vlasy je prevence poškození, ne poslední záchrana

Největší zájem o vlasové masky bývá v létě a na podzim. V létě pomáhají udržet vlasy hydratované a jemné. UV záření, chlor, sůl, pot a další zátěž, která doprovází letní radovánky, vlasy vysilují. Nejedna žena má na konci léta vlasy suché, krepaté, rychle se cuchajicí a bez pohybu. S příchodem podzimu hledají „super extra nej top” regenerační vzpruhu, která však ne vždy dokáže pomoci, protože jsou vlasy už příliš vysílené. A tak nejdříve musejí vlasy zkrátit a zbavit se zničených konečků. Vaše vlasy si péči a pozornost zasluhují během celého roku. Pravidelné vlasové zábaly dokážou proměnit vysílené vlasy připomínající slámu v poklad korunující vaši krásu. 

Jak používat masky na vlasy?

Mám ráda věci, které mají univerzální použití. Třeba jako masky na vlasy. Většinu z nich můžete používat několika způsoby: 

  • Maska na vlasy před mytím — tyto masky bývají mastnější, většinou obsahují másla nebo oleje, které by vlasy po mytí mohly zatížit nebo mastit. Mají silné hydratační, zvláčňujicí a uhlazujicí vlastnosti.
  • Vlasový zábal — spočívá v tom, že vlasy s nanesenou maskou zabalíte do potravinářské folie a poté do ručníku (já používám zimní čepici). Ten nahřeje fénem a nechejte působit. Teplo pomůže dostat látky hlouběji do vlasů.
  • Maska po mytí vlasů — jsou lehčí a mají extra vyhlazující a zjemňující účinek. Vlasy jsou hebké a přirozeně pohyblivé.
  • Regenerace konečků — některé masky můžete nanášet i do suchých vlasů a dát jim extra ochranu před lámáním.
  • Styling — zejména vlasová másla můžete používat k tvarování účesu.

Každá maska na vlasy je jiná, proto si přečtěte, jaké způsoby použití uvádí výrobce. Vlasovou masku nanášejte ideálně po každém třetím či čtvrtém mytí. Pokud máte poškozené vlasy, kadeřníci doporučují co druhé mytí, dokud se kvalita vlasů nezlepší. 

/antonin-b-ceramides-enriched-desert-serum/

/antonin--b-intenzivni-medove-maslo-30-ml/

Jak zacházet s vlasovou maskou?

  • Vlasy nejdříve dobře rozčesejte.
  • Masku nanášejte rovnoměrně po pramenech (pozorně si přečtěte, jestli je vhodná i k aplikaci na kořínky). Nakonec vlasy opět rozčeště, ideálně rovným hřebenem s širokými zuby.
  • Vlasy zatočte do drdůlku a zafixujte skřipcem (gumička by vlasy mohla polámat nebo z vlasů strhnout masku).
  • Vlasy zabalte do potravinářské folie nebo sáčku, nakonec zabalte do ručníku nebo jako já nasaďte zimní čepici.
  • Zahřejte vlasový zábal fénem.
  • Nechejte působit minimálně 15 minut, nejlépe 30 minut, ale můžete ji mít i hodiny či celou noc (vždy se řiďte instrukcemi výrobce).
  • Masku smyjte čistou vodou, v případě mastnějších masek šamponem.
  • Pokud si dopřejete masku, ve stejný den už nepoužívejte kondicionér.
     

Nejlepší přírodní masky na vlasy

Vogue, Bazaar, Cosmopolitan, Elle, Glamour, modelky, celebrity, špičkoví kadeřníci i světově uznávané beauty blogerky pějí chválu na kosmetiku Antonin .B. Pouhé čtyři produkty — medové máslo, sérum, gel a lak — tvoří celou nabídku vlasové péče, a přesto stačí k tomu, aby si získali celosvětové uznání. Nás takové ovace velmi překvapily, proto jsme si chtěli Antonina vyzkoušet na vlastní kůži. Jak testování dopadlo, si můžete přečíst v recenzi od Lucky: Jak vypadají tři měsíce s Antoninem .B?


/antonin--b-texturovaci-sprej/

/antonin--b-definujici-koktejl-100-ml/

 

Tip na domácí masku

Docela nedávno jsem vyzkoušela avokádovou masku na vlasy, kterou znám snad už roky. Hydratuje vlasy, zjemňuje je, vyrovnává, ale hlavně jim dává neskutečný lesk. Co budete potřebovat:

  • avokádo,
  • dvě lžíce panenského olivového oleje,
  • vidličku nebo mixér na rozmíchání,
  • hřeben se širokými zuby,
  • sáček,
  • ručník nebo čepici.

Avokádo oloupejte, vyndejte pecku a dužinu nakrájejte na kostičky. Přidejte olej a vše rozmíchejte/rozmixujte do hladkého krému. Masku naneste do mokrých vlasů. Vlasy pak stočte do drdůlku, který můžete zafixovat skřipcem. Překryjte vlasy sáčkem a nakonec ručníkem. Nechávám masku působit dvě hodiny, ale můžete i déle. Nakonec avokádový zábal smyjte vodou, popřípadě použijte i šampon.

Po prvním použití jsem čekala, že vlasy budou už při mytí jemnější, ale zdály se mi drsné. Ale po vysušení jsou hladší, jemnější a pohyblivější. Ale hlavně jsou nesrovnatelně lesklejší. Efekt avokádové masky pozoruji většinou ještě po druhém umytí. Avokádová maska je levná, rychlá a 100% přírodní pomoc pro unavené suché vlasy.
 
Masky na vlasy jsou nezbytnou součástí vlasové péče, pokud toužíte po zdravých lesklých vlasech. Nepodceňujte jejich ochranu. Uzdravování a náprava je často dlouhodobý boj. 

Přečtěte si dále:

Jak správně fénovat vlasy?
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Proč přírodní šampony proti lupům fungují lépe?
Ricinový olej — elixír krásy