Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“

Přírodní barvení vlasů – to je přeci henna. Někteří zapálenější znají ještě indigo. Ale co je sakra cassie? Jednoduše? Budete po ní mít vlasy jako z reklamy. A můžete na ní otestovat, jak vám půjde přírodní barvení. 

cassia_na_vlasy

 

Ozdravující cassia, kterou si hned oblíbíte

Cassia se rozšířila z Asie a dodnes si ji plno z nás plete s hennou. Možná proto ji najdete pod názvem neutrální henna nebo bezbarvá henna. Nemá s ní však nic společného. Každá se získává z jiné rostliny. Cassia obovata je keřík, který má hroznovité květenství žluté barvy. A hennu máme z rostlinky Lawsonia inermis (pamatujete?).

Stačí jedna kúra s cassií a vaše vlasy budou silnější, pevnější, zářivější, zdravější a bez lupů. Je to skvělý přírodní kondicionér.
A pokud máte vlasy jako dráty, které se vlní a neposlouchají, cassie je promění na poslušné, jemné pramínky. 
 

Proč cassii používat?

  • Dodá objem - některé přípravky na vlasy slibují větší objem, ale efekt většinou po pár hodinách zmizí. Cassie vaše vlasy dlouhodobě nadzvedne a nadýchá.
  • Zdůrazní přirozenou strukturu vlasů - ať už máte vlasy rovné, vlnité, nebo kudrnaté, budou nejlepší takové, jaké jsou – přirozené. A vlnám s kudrlinami dodá sílu a řád. 
  • Je netoxická a šetrná - jako přírodní přípravek na vlasy je cassie netoxická a zcela šetrná k životnímu prostředí. V roce 2007 prošla přísnými kritérii EU, která zakázala i některé přírodní barvy obsahující toxické látky. Neobsahuje amoniak, PPD (parafenylendiamin), parabeny, peroxidy, resorcinol, těžké kovy, umělé vůně, minerální oleje, GMO ani lepek, což ocení zejména alergici. 
  • Má dlouhodobé účinky - účinky jsou patrné už po prvním použití. Při pravidelném užívání docílíte dlouhodobějších výsledků a mezi barveními můžete nechávat delší pauzy. 
  • Má antibakteriální, antimykotické a antimikrobiální účinky - a taky bojuje s lupy i lupénkou.
  • A je ohleduplná k vaší peněžence - je levnější než její chemičtí kamarádi z drogerie. K úplné regeneraci a péči postačí provést jednu kúru každé 2–3 měsíce. Nebo jak budete potřebovat. 


Cassia zvýrazňuje světlým vlasům zářivou paletu blond odstínů, tmavým vlasům dodává zlatavé odlesky

Jak se cassia používá?

Čistá Cassia je stejně jako henna prášek zelené barvy. Na první pohled je velmi podobná Neem prášku, který je na vlasy také skvělý. Jaké množství použít záleží na vaší délce vlasů.

Doporučujeme: 

  • 25 g pro krátké vlasy, 
  • 50 g pro středně dlouhé vlasy, 
  • 100 g a více pro dlouhé vlasy.

Prášek smíchejte s teplou nebo horkou vodou. Dolévejte ji postupně, abyste jí hned ze začátku nepoužili moc a cassia nestékala. Jakmile budete mít směs hustou jako krupicová kaše nebo lehce tekutější pasta, máte připraveno. Napatlejte po celé hlavě, od kořínků po konečky, a vytvořte si na hlavě drdůlek. Vlasy zabalte do připravené koupací čepice nebo potravinové fólie a abyste zajistily, že zůstanou v teple, udělejte si na hlavě ještě ručníkový turban. Cassie má tu výhodu, že reaguje rychleji než henna. Nemusíte čekat hodiny se zapatlanými vlasy. Postačí hodinka a je hotovo. Ale samozřejmě může na vlasech zůstat déle – klidně pár hodin nebo přes noc. Změnu poznáte okamžitě. Takové vlasy jste ještě nezažila, uvidíte. :-) Zlaté odstíny nelze přehlédnout a vlasy se krásně rozčešou, nekrepatí se ani necuchají.

Jestli narazíte na informaci, že cassie nebo henna obsahují toxickou látku parafenylendiamin. Zbystřete!
Tady něco nesedí – ten se vyskytuje jen v chemických napodobeninách.

Cassii říkáme 3× ano 

Přírodní kondicionér: O kondicionéru už toho víte dost. Ještě vám ale řeknu, proč je o tolik lepší. Cassia nenarušuje povrch vlasu (narozdíl od chemie). Obalí ho a vytvoří na něm tenký film, který pak vlas chrání před vnějším prostředím nebo poškozením při česání. Kromě toho vyplňuje trhlinky ve vlasech a zaceluje konečky.

Přechod z chemického barvení na přírodní: Pokud uvažujete o henně a hennování vlasů, ale máte z přechodu strach, použijte nejdříve kúru s cassií. A starosti hoďte za hlavu. Než budete barvit hennou, použijte 2–3× cassii (v rozmezí cca 1 měsíce). Až pak naneste hennu. Uvidíte, jak krásně vám chytne.

Míchání s ostatními přírodními barvami: Taky můžete trošku experimentovat a zkusit ji přimíchat do henny, indiga nebo hennové barvy. Získáte tak lehce zlatavý nádech. Otestujte a uvidíte, jak se vám to povede.  

Máte strach, že hennování nezvládnete?

Že se vám směs nepovede smíchat, že ji nanesete nerovnoměrně nebo že to celé dopadne špatně? Vyzkoušejte si to nejdříve s cassií. Tady nic pokazit nemůžete! Žádný háček nehledejte – je bezbarvá, maximálně vám vlasy ozdraví. Tak šup šup, já už ji mám doma. :-)