Jak se u složení přírodní kosmetiky pozná kvalita?

Také vám přijde, že když se v kosmetice objeví nová složka, najednou ji začnou všichni výrobci přidávat do svých produktů a chlubit se tím v reklamách, v televizi, časopisech a pyšně zdůrazňovat tuto informaci na obale?

Vegan-kosmetika

V „módě" už stihla být kyselina hyaluronová, arganový olej, keratin, zlato, dokonce „kyslík". Čím to je, že některé složky dostanou přednost před ostatními a začnou se do nebe vychvalovat jejich účinky? Inu, jednak je na každém šprochu pravdy trochu a za další — většinou jde o ingredience ověřené léty. Například oleje, jíl nebo minerály v make-upu.

Ingredience, které fungují

Pojďme si představit složky, které nejsou jen výmyslem tvrdého marketingu, ale doopravdy fungující a prověřené látky, na které spoléhají ženy, které kosmetice rozumí.

Arganový olej

Byly o něm popsány stohy papíru i virtuálních blogových listů. V čem je tak unikátní? Proč se do kosmetiky přidává a co je na něm zvláštního? Tak předně je setsakramentsky vzácný. Vyrábí se jen na jednom místě na zemi, a to v Maroku, kde rostou stromy zvané argánie trnité (Argania spinosa). Celá výroba je ruční a upřímně, není to žádná legrace. Pro výrobu jednoho litru oleje je zapotřebí zpracovat okolo 50 kg suchých arganových plodů (což se rovná roční produkci jediného stromu). Vylouskání oněch 50 kg oříšků vyžaduje 18 - 20 hodin ruční práce. Pak přijde na řadu ruční mletí na kamenném mlýnku a hnětení. Celá tato dřina má fantastický výsledek! Arganový olej, který se využívá v kosmetice i v potravinářství. Nás ale zajímá hlavně kosmetika. Používá se na pleť, tělo, vlasy i nehty. Je ohromně všestranný! Hloubkově hydratuje pokožku, má velmi silný anti-aging efekt a vyhlazuje vrásky, snižuje tvorbu kožního mazu, regeneruje, vyživuje, navrací pokožce její sametovou jemnost. Upřímně, mohla bych pět celý den ódy na arganový olej a další den bych klidně pokračovala. Tak úžasná věc je toto "marocké zlato". 

/ere-perez-serum-na-oboci-s-arganovym-olejem/

/ere-perez-tonovaci-balzam-na-rty-s-violkou-3-2-g/

Kyselina hyaluronová

V poslední době je o ní slyšet čím dál více. V podstatě jde o kyselinu, kterou běžně najdeme v našem organismu ve formě soli. Má výjimečnou schopnost vázat na sebe vodu (pojme přibližně tisícinásobek vody), má hojivý účinek, umí pleť maximálně hydratovat a vrátit jí pružnost. Jak kyselina hyaluronová funguje? Pokud se bavíme o aplikaci pomocí kosmetiky a ne injekčně, je to takto: voda, kterou na sebe kyselina navázala, se postupně uvolňuje a vstřebává do pokožky. Pleť působí svěže a vyhlazeně. Pokud tedy vlastníte pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou, je to podle mě skvělý podklad pod pleťový olej, balzám nebo krém. Protože kdo chce stárnout pomaleji, musí hydratovat, hydratovat, hydratovat. Neustále!

Zelený jíl

Pokud k vám ještě nedorazila informace o tom, co vše zelený jíl dovede, pak vězte, že je nejvyšší čas doplnit svou kosmetickou sbírku. Zelený jíl je základní stavební kámen každé péče o pleť! Mouce podobná zelenkavá hmota má blahodárné účinky hlavně pro problematickou, mastnou nebo aknózní pleť. Čistí pokožku do hloubky, detoxikuje a zbavuje ji nečistot a nánosů, které mohou za vznik černých teček v T-zóně (brada, nos, čelo) nebo drobné krupičky podél čelistí. Všech těchto neduhů se zbavíte pravidelným používáním jílové masky, kterou si snadno umícháte doma. Stačí k tomu malý hrnek, jíl a trocha vody. Masku naneste na pleť, nechejte působit 20 - 30 minut a můžete se těšit na rozzářenou čistou pleť.

Slída

Plastické chirurgii vděčí bezpočet mužů a žen za mnohé. Od nakopnutí sebevědomí, vrácení do života po úraze, nebo prostě za skvělý pocit. To, že z toho něco máme i my, plastickou chirurgií netknutí, by nikoho nenapadlo. V USA totiž vznikla tzv. minerální kosmetika. Byla to odpoveď ženám, které po zákroku nemohly používat běžnou kosmetiku (hlavně dekorativní). Jejich pleť byla velmi citlivá a podrážděná. A tak génia napadlo navrhnout zkrášlující odvětví dekorativní kosmetiky založené na čistých minerálech. Proč? Ukázalo se, že minerální výrobky jsou pletí po plastických zákrocích velmi dobře snášeny, nepodněcují alergii, mají vysokou ochranu před UVA a UVB zářením, nedráždí kůži, jsou antibakteriální, voděodolné a není nutné je ošetřovat umělými konzervanty. Geniální samo o sobě. V dekorativní kosmetice tak můžete narazit na různá složení výrobků - mastek, luxusní slídu a třeba i na kosmetiku z květů. U nás na Ladybio.cz koupíte minerální kosmetiku Cosm´etika, která je nabitá výživou! 

/ere-perez-tapiokova-tvarenka/

/ere-perez-mrkvova-tvarenka-v-kelimku/

/ere-perez-ryzovy-bronzer-a-tvarenka/

Další přírodní látky v kosmetice, které stojí za to

Jmenujme bambucké máslo využívané v péči o tělo i pleť, esenciální oleje s všestrannými aromaterapetickými i léčivými účinky, stříbro a jeho schopnost ničit choroboplodné bakterie a nebezpečně viry. Látek a ingrediencí, které by si v tomto článku zasloužily alespoň zmínku je tolik, že by nebylo od věci napsat o tom rovnou slovník.